Дiловi переговори: види правила та приклади проведення




Ділові переговори є у житті кожного менеджера будь-якої ланки. По суті, це ділова бесіда, яка є формою усного обміну інформацією між декількома людьми. Не завжди приймаються офіційні рішення після проведення ділових переговорів, але вони бувають корисними завдяки отриманій під час розмов інформації.

Ділові переговори – це ділове спілкування, що допомагає досягти угоди між сторонами. Переговори необхідні для того, щоб можна було з партнером обговорити проблему, а також спробувати знайти рішення, яке задовольнить усі сторони – розповість Інна Старожукова бізнес консультант.

Переговори можуть нести такі функції:

- Інформаційна – коли сторони хочуть лише обмінятися різними точками зору під час підготовки до переговорів.

- Комунікативна – у разі сторони воліють налагоджувати нові зв'язку, відносини.

- контроль, координація дій. У цьому випадку переговори ведуть партнери, які вже встановили ділові відносини, і їм необхідно лише уточнити деякі нюанси щодо раніше досягнутих відносин.

- Регулятивну - це функція необхідна, якщо потрібно вчасно залагодити проблему, що виникла, або конфлікт, припинити всі суперечки.

Хоча, ми ще пропонуємо, корпоративні тренінги з продажу, і як правильно вести переговори.

Ділові переговори можна розділити на два типи – внутрішні та зовнішні. Внутрішні переговори проводяться усередині своєї команди чи компанії.

Зовнішні переговори – це ті, в яких є запрошена сторона, це можуть бути партнери, конкуренти або замовники. Внутрішні переговори часто закінчуються взаємними домовленостями.

Тут над отриманням позитивного для компанії результату працюють дві сторони: вони аналізують, роблять висновки та пропонують найкращі варіанти виходу із ситуації, що склалася .


Головний етап переговорів - Початок бесіди

На цьому етапі надзвичайно важливо досягти розташування вашого співрозмовника. Принаймні переконати його, що ви відчуваєте велику зацікавленість у досягненні згоди між вами, говорить Ігор Немировський психолог.

Для багатьох співрозмовників, особливо жінок, основними способами позбавитися психологічної напруженості на початку бесіди є щирі компліменти, жарти, вживання теплих слів на адресу співрозмовниці. Щодо чоловіків компліменти можуть зіграти далеко не позитивну роль, хоча добре слово буде приємно у будь-якому випадку. Тут важливо виявити чуття, спостережливість, оскільки багато чоловіків тлумачать компліменти як знак спочатку обраного шляху до повного підпорядкування його персони, отже, ваші плани можуть бути частково порушені чи змінені. Вам цього не потрібно?

Виходячи з попередньої оцінки психологічних особливостей партнера зі спілкування, бесіду можна почати з прямого підходу, так би мовити, без будь-якого вступу, швидко переходячи від загального до приватного питання обговорення.

Альтернативою цьому може стати метод «зачіпки» – використання ємної та ефектної метафори, анекдоту, особистого враження, оскільки однією з найголовніших цілей першої стадії є необхідність викликати інтерес до розмови. Взагалі, розмірковуючи про позитивно емоційний вплив, можна стверджувати, що одним з найголовніших «якорків», що позитивно впливають, може бути якийсь спогад, що закріпилося в пам'яті вашого опонента. Нехай це буде колись проведений з вами спільний годинник відпочинку, певні події, спільні та приємні вам обом знайомі. А якщо ви зустрічаєтеся вперше, дізнайтеся, які досягнення викликають у партнера зі спілкування бурю позитивних емоцій, і почніть, як би ненароком, з цього обговорення. Скажімо, чому не обговорити успіхи збірної з дзюдо, якщо ваш опонент є давнім шанувальником цього виду спорту? Можна розпочати з розмови про зростання вартості акцій «родного» підприємства на даний момент часу. Якщо позитив знайдено, можна переходити з обміну.


Предыдущая статья
Следущая статья


Вернуться