Митрополит Бориспільський і Броварський Антоній зустрівся з Патріархом Грузії Ілією II

20 лютого 2019 року Керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Бориспільський і...

День православної молоді Бориспільської єпархії

17 лютого 2019, Керуючий справами Української Православної Церкви, митрополит Бориспільський і...

Духовенство Березані вшанувало пам'ять воїнів-інтернаціоналістів

16 лютого 2019 року духовенство міста разом із воїнами-афганцями зібралися у Свято-Успенському...

Протоієрей Олександр Клименко взяв участь у записі авторської програми Юрія Тандита "Добро і зло"

Священик Бориспільської єпархії, керівник єпархіального відділу "Церква і культура," переможець...

Неділя про митаря і фарисея

15 лютого 2019 року, на свято Стрітення Господнього, керуючий справами Української Православної...

Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа

Керуючий справами УПЦ взяв участь в урочистостях в Болгарії

13 лютого 2019 року з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія...

Протоієрей Олександр Клименко виступив у Володимир-Волинській єпархії

Переможець телешоу «Голос країни», клірик Бориспільської єпархії, протоієрей Олександр Клименко...

Історія села Сошників

Сошників — одне з мальовничих подніпровських сіл Бориспільського району. Природа розкидала щедрою рукою свої багатства навкруг села — соснові й дубові ліси, невелика річка Карань, що колись була судноплавною, а трохи північніше від села — чи не найбільші в Бориспільському районі суцільні масиви родючих земель, з якими нерозривно була пов'язана доля численних поколінь сошниківців.

За народними переказами, село заснував козацький сотник. Спершу воно називалося Сотникове. Згодом ця назва змінилася на Сошників. У документах 1455 року згадується як «селище Сошників». За версією історика О. Стороженка, село отримало свою назву від імені першого жителя Сош, Сошко.

У середині XV ст., разом з багатьма іншими селами Лівобережжя, село було подароване київським князем Олельком Володимировичем боярину Олехну Сахновичу. Пізніше Сошників належав Марії Проскуриній-Сушанській та шляхтичам Лозкам.

За часів козаччини село як військова одиниця належало до Переяславської першої сотні (1765–1769 рр.), водночас було власністю Переяславського кафедрального монастиря. Було воно тоді зовсім невеликим — всього 53 двори.

Після встановлення нового територіального устрою на Лівобережній Україні, починаючи з 1867 року, Сошників підпорядковувався Ковалинському волосному правлінню. За відомостями 1859 року, у Сошникові налічувалося 168 дворів з 1423 жителями. Поступово зростало село. За даними перепису 1926 року, у Сошникові проживало 3150 чоловік, а разом з хуторами Сошниківської сільради Гути, Закаранці, Демиденково, Левади — 3296. 1926 року Сошників належав до Рогозівського району.

Перші колгоспи села «Іскра», «Перебудова» та «8 Березня» були в основному зерно-молочного напряму.

У роки голодомору (1932-33 рр.) у Сошникові померло від голоду 760 чоловік.

Німецько-фашистська окупація розпочалася для села 18 вересня 1941 року. Під час війни у Сошниківських і Старинських лісах діяв партизанський загін. 22 вересня 1943 року частини Радянської армії звільнили село від фашистів. У роки війни із Сошникова було відправлено в Німеччину 56 чоловік, фашисти закатували 7 жителів села. У братській могилі на території Сошникова захоронено 57 воїнів.

У післявоєнні роки господарство Сошникова було відділком радгоспу «Сошниківський» з центральною садибою в селі Старому. Відділок спеціалізувався на вирощуванні зернових, буряківництві та молочному тваринництві. У селі було два відділки Старинської птахофабрики, які спеціалізувалися на виробництві індичого м'яса.

На території сільської ради знаходиться урочище «Гусинці» — збережена частина однойменного затопленого водами Канівського водосховища села зі збереженою знаменитою Затопленою церквою.

СЛУЖІННЯ АРХІЄРЕЯ

ЖИТТЯ ПАРАФІЙ