Приветственное слово Высокопреовященнейшего Антония, Архиепископа Бориспольского к участникам и гостям Х Ирпенских международных научно-педагогических чтений

 Організаторам, гостям та учасникам

Десятих Ірпінських міжнародних педагогічних читань

«Проблеми гуманізації навчання та виховання у вищому закладі освіти»

 Шановні колеги! 

Дозвольте від імені професорсько-викладацької корпорації Київської духовної академії і семінарії привітати Вас з відкриттям Ірпінськихміжнародних педагогічних читань. Вже в десятий раз в Національному університеті Державної податкової служби України проходить цей міжнародний форум, присвячений обговоренню проблем гуманізації навчання та виховання у вищих навчальних закладах. Ірпінські педагогічні читання дають добру нагоду зустрітися представникам вищої школи не тільки України, але й інших держав, представити свої наукові здобітки, обмінятися думками з актуальних проблем.

Нам особливо приємно, що Ірпінські читання стали добрим майданчиком для плідного спілкування представників не тільки світських університетів, але й духовних навчальних закладів. Сьогодні ми активно шукаємо шляхи інтеграції богословських навчальних закладів до системи вищої освіти України. Це питання має бути предметом кваліфікованого обговорення спеціалістів. Таке обговорення може відбуватися і в рамкахІрпінських педагогічних читань.

Сучасність ставить перед нами важливі виклики. Вивчення гуманітарних вимірів перспектив розвитку освіти, науки і культури в ХХІ столітті набуває все більшої актуальності. Сподіваюсь, що співпраця світської вищої школи з духовними навчальними закладами буде сприяти нашому взаємозбагаченню та подоланню виникаючих проблем спільними зусиллями.

Бажаю учасникам Десятих Ірпінських міжнародних педагогічних читань плідної роботи та творчого натхнення. 

+АНТОНІЙ 

Архієпископ Бориспільський,

Ректор Київської Духовної Академії і Семінарії,

Голова Учбового комітету при Священному Синоді

Української Православної Церкви