Митрополит Антоній розповів про те, як провести п'ятий тиждень Великого посту

align="justify">Митрополит Антоній розповів про те, як провести п'ятий тиждень Великого постуП'ятий тиждень Великого посту – особливий покаянний період у житті кожної православної людини.

 

У четвер п'ятої седмиці (частіше у середу ввечері), у всіх православних храмах відбудеться богослужіння, що буває один раз на рік – Стояння преподобної Марії Єгипетської, нагадав керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Антоній (Паканич), повідомляє Центр інформації УПЦ.

«Маріїне стояння – тривале богослужіння, яке втішає віруючих, одночасно закликаючи до покаяння і продовження подвигу посту. Приклад життя преподобної Марії Єгипетської, яка навернулась до Бoга після багатьох років грішного життя, дає усвідомлення того, що немає гріха, якого Господь би не пробачив. Двері покаяння і двері у Царство Боже – одні й ті ж, вони відкриті кожному, хто щиро кається. Покаяння – важка праця, але це головна умова спасіння. «Покайтеся, бо наблизилось Царство Небесне», – закликав Іоанн Хреститель. Цими ж словами починав Свою проповідь Господь наш Іісус Христос. Доки людина жива, ніколи не пізно почути цей заклик, і ступити на поріг, який відкриває шлях спасіння», – підкреслив керуючий справами УПЦ.

При цьому він пояснив, чому усвідомивши гріхи, покаяння не варто відкладати.

«Душе моя, душе моя, встань, чому спиш? Кінець наближається!», – співається у Великому каноні Андрія Критського. Життя кожної людини з кожним днем скорочується. Покаяння не треба відкладати, адже можна не встигнути», – зазначив владика.

Митрополит Антоній нагадав про те, що у неділю, православні християни відзначили пам'ять великого подвижника – преподобного Іоанна Ліствичника, автора духовного твору «Ліствиця» («Сходи»). Владика звернув увагу на важливість безупинного прагнення до духовної досконалості.

«Не має бути статичного стану. Кожен, хто вважає, що у нього в духовному плані все стабільно і добре, що він не гірший за інших – це ознака того, що він деградує духовно. Духовне життя завжди вимагає руху, руху до Бога, сходження «від сили в силу» (Пс. 83:8). Адже лише так душа очищується від усього порочного, привнесеного у життя гріхом», – розповів владика.

Говорячи про подвиг молитви у період Великого посту, митрополит Антоній наголосив на важливості молитовного звернення до Господа про утвердження миру в Україні.

«У дні Великого посту ми повинні посилити молитву за нашу Батьківщину. Ми можемо просити Господа, щоб Він втрутився у хід історії, щоб на нашу землю прийшов довгоочікуваний мир», – закликав керуючий справами УПЦ.

*   *   *

Четверту неділю Великого посту названо на честь преподобного Іоанна Ліствичника, який описав шлях християнина до духовної досконалості. На п'ятій седмиці Великого посту Православна Церква закликає віруючих до особливого покаянного настрою. У середу ввечері, 29 березня, у всіх храмах співаються 24 стихири преподобного Андрія Критського. Повністю читається Великий покаянний канон святого і житіє преподобної Марії Єгипетської, яка зуміла відійти від гріховного життя і навернулася до Бога. 1 квітня відзначається «Субота Акафісту». Напередодні, у п'ятницю, 31 березня, звершується особливий подячний спів Пресвятій Богородиці. У неділю, 2 квітня, Православна Церква святкує пам'ять преподобної Марії Єгипетської.