Різдвяний піст - військовий стан по-християнськи

Різдвяний піст - військовий стан по-християнськиБлагословення митрополита Антонія (Паканича) Керуючого справами УПЦ на Різдвяний піст.

«Ви ж про війни почуєте, і про воєнні чутки, глядіть, не лякайтесь, бо статись належить тому.», - сказано в Євангелії від Матвія. Сьогоднішній час може здатися особливо важким, але насправді були часи і важчі.

Для християн нормальний стан – стан гонінь. Про це говорив Господь Своїм учням: «Пильнуйте ж самі, бо вас на суди видаватимуть, і бичуватимуть вас у синагогах, і поведуть до правителів та до царів ради Мене, на свідчення їм… Коли ж видадуть вас і поведуть, не турбуйтеся заздалегідь, що вам говорити, а що дане вам буде тієї години, то те говоріть: бо не ви промовлятимете, але Дух Святий… І за Ім́я Моє будуть усі вас ненавидіти. А хто витерпить аж до кінця, той буде спасений!»(Мк. 13: 9-13).

І якщо ми називаємо себе християнами, то треба ними залишатися до кінця. Ми повинні бути готові до того, що світ і суспільство не будуть нам радіти, благоволіти і нами захоплюватися.

Для християн, по суті, завжди існує військовий стан, тому що ми живемо, свідчачи про Христа, цим протистоячи світу з його законами і правилами. І в будь-який момент нам потрібно бути готовими знехтувати земним в ім'я Христа, в ім'я Його Хреста і Його Любові.

Ми боремося зі своїми гріхами, і ця боротьба постійна і безперервна. В деякі періоди вона посилюється, наприклад, в піст.

Піст – час самозаглиблення, і ніякі зовнішні подразники не повинні відволікати нас від «єдиного на потребу», від роботи над собою, від прагнення з'єднатися з Христом.

І якщо ми навчимося щиро і цілком покладатися на Господа, на Його святу волю, усвідомлювати, що без Його волі з нами не може нічого статися, то ніякі гоніння, ніякі політичні зміни, ніякі чутки нам не страшні.

Важка місія бути християнином, не всім під силу. Але той, хто вкусив благодаті від Господа вже ніколи не зможе задовольнитися земними благами.

Бажаю всім нам, щоб Різдвяний піст став ще однією сходинкою до Бога, ще однією перемогою над собою.

Нехай животворяща сила Господа нашого Ісуса Христа перетворить наші серця і душі, зробить їх милосерднішими і мужніми! Нехай світло Христове вселяє невичерпну надію на те, що немовля Ісус народиться саме в яслах нашої душі!

Записала Наталя Горошкова

https://pravlife.org