Найвища точка Великого посту: до чого треба прагнути

Найвища точка Великого посту: до чого треба прагнутиДуховна порада митрополита Антонія (Паканича) напередодні Великого посту.

 

Піст – це час здійснення бажань. Ви не знали про це?

Лише потрібно чітко розуміти, як ця дивовижна можливість втілюється в життя, і, відповідно цим знанням правильно до неї підступитися і поставитися.

Найвища точка духовного життя людини, а не тільки посту – сповнена Творцем молитва. Що це означає?

Виконана молитва має на увазі, що наші плани і очікування Бога щодо нас збіглися. Іншими словами, ми вгадали Боже бажання. А це найпрекрасніше, що може з нами трапитися в цьому житті!

Вгадане бажання, відчутний мотив, сповнена молитва - все це чудові і невипадкові розбіжності, промислово піднесені згори Творцем.

Але повернемося до майбутнього Великого посту. Справа в тому, що будь-який піст – це особливий час і особливі можливості для досягнення вищих цілей і завдань в порівнянні з будь-яким іншим періодом.
Чому так відбувається? Тому що ми з особливою ретельністю збираємося і самоорганізовуємося саме в даний час. Це можливо порівняти зі стрибком звіра, який максимально згрупувався і приготувався до вирішального і стрімкого ривка.

Ми молитовно і старанно налаштовуємося на Божу хвилю під час посту і намагаємося якомога довше зберегти її звучання всередині нас, оберігаємо цю прекрасну мелодію від чужих і фальшивих звуків ззовні. І в ідеалі самі починаємо звучати на тій же хвилі. Так відбувається наше молитовне спілкування з Богом.

У такому єднанні з Творцем ми пронизуємося його енергіями – і наші думки, бажання знаходять новий сенс, силу і забарвлення, оновлюються згідно заданої високої і чистої ноті, тягнуться до неї.

Бажаю усім нам під час Великого посту зміцнитися в правильних бажаннях, які будуть виникати з особистого досвіду Богоспілкування. Господь близький і доступний, і, водночас, нескінченно незбагненний і далекий. У цьому парадоксі криється наше спасіння.

«Між людиною і Богом встановлюється такий потаємний і тісний зв'язок, який неможливий між двома людьми. Але між обома сторонами – і велика дистанція. Ми спілкуємось не з “Повністю Іншим” (це безглуздо), але з “Неймовірно і Нестерпно Іншим”. Ми повинні одночасно усвідомлювати і тісну близькість з Ним, і нескінченну відстань». (К. Льюїс)

Записала Наталя Горошкова

https://pravlife.org