Історія селища Калинівка

Засноване село Калинівка у 1928 р. в урочищі Калиновий Кущ. 1930 р. – утворено колгосп ім. Косовського. В 1941 р. на рубежі сіл Калинівка – Красилівка – Рожівка проходила лінія оборони.

У вересні 1941 року відступ частин Червоної Армії прикривали кілька полків НКВС, зокрема, бійці першого та другого батальйонів четвертого полку НКВС та кілька рот 227-го полку НКВС. 16-17 вересня 1941 року на ділянці першого батальйону 227 полку противник силою до двох піхотних полків при підтримці танкового батальйону та двох артилерійських дивізіонів намагався прорватися по дорозі в районі Калинівки до Києва. Багаторазові атаки ворога були відбиті з великими для нього втратами. 18 вересня ворог спрямував головний удар у напрямку шляху, який обороняла перша кулеметна рота полку. Атака фашистів була відбита гвинтівочно-кулеметним вогнем. Загалом оборона Києва на Калиновському рубежі тривала 15 днів. Подальший шлях солдатів та офіцерів 227-го полку назавжди загубився серед лісів та боліт Калинівки.

У повоєнний час збудовано школу, бібліотеку,прокладено асфальтову дорогудля сполучення з Броварами. 15 квітня 1966 р. утворено Калинівську сільську раду із центром у с. Калинівка (підпорядковано також: Перемога, Скибин, Димитрве). Встановлено монумент загиблим солдатам охоронного полку НКВС (котрий безпосередньо перед тим брав участь у розстрілах в'язнів київських тюрем та "дезертирів" у Биківнянському лісі) і київським ополченцям. За станом на 1 січня 1968 р. на території сільради проживало 2 187 осіб, з яких 831 – в Калинівці. З листопада 1995 р. на території сіл Калинівської сільради діють храми Української православної церкви Московського патріархату, Церква євангельських християн-баптистів. 23 січня 2003 р. Київська обласна рада двадцять четвертого скликання рішенням № 076-06-XXIV відносить Калинівку Броварського району до категорії селищ міського типу.