Храм на честь пророка Іллі села Лебедівка

с. Лебедівка, інд.07360
вул.Леніна, 10

Історія села і храму

Храм на честь пророка Іллі села ЛебедівкаСело Лебедівка зародилося в 30-х роках минулого століття. Спочатку це був маленький хутір. Першим жителем села був дідусь на призьвісько Лебідь, а прозвали його саме так тому, що він мав довгу білу бороду і завжди носив білу полотняну, ткану сорочку. Так і було названо село Лебедівка.

Серед жителів Лебедівки поряд з корінним населенням є багато переселенців.

Наше село має цікаву історію: саме тут пройшли найкращі роки життя героя Радянського  Союзу Нікіфора Микитовича Шолуденка. Коли почалася Велика Вітчизняна війна він як і багато інших  односельців пішов захищати рідну землю від ворога. Саме Нікіфор Шолуденко особливо  відзначився при визволенні Києва. Він перший на своєму танку увірвався у центр міста. Але куля наздогнала героя і він загинув. Пам'ять його живе у людських серцях. У1979 році у селі було відкрито памятник герою Шелуденку. Вулиця на якій жила родина шелуденків носить його прізвище.

Храм на честь пророка Іллі села ЛебедівкаТакож у нашому селі є поховання воїнів, загиблих при форсуванні річки Дніпра, де кожного року звершуються панихиди.

Храм в селі Лебедівка був заснований релігійною громадою Української Православної Церкви св.пророка Ілії  Київського патріархату 30.03.1993р. Рішенням громади села Лебедівки були внесені зміни до раніше зареєстрованого статуту  "Українська православна церква – Київський патріархат" до "Української Православної церкви – Московського патріархату". Реєстрація відбулася 19.11.1998 року і затвержена Митрополитом Київським і всієї України Володимиром.

Доїхати до села: станція метро Героїв Дніпра; далі маршрутним автобусом "Героїв Дніпра-Вишгород - Лебедівка" або "Героїв Дніпра - Пірново" -через Лебедівку

Вечірні богослужіння відвідують 10 прихожан, а за Літургією в недільні та святкові дні моляться 20-30 чоловік.

Храм на честь пророка Іллі села ЛебедівкаНастоятель храму священик Александр Григорович Попов народився 03.03.1968 р. у сімї робочіх. У 1984 р. закінчив Межиричську середню школу Корецького району Рівненської області. З 1986 по 1988 рр. служив в армії. З 1988 р. по 1991 р. працював при Харківському, Львівському, Рівненському єпархіальних управліннях.
07 листопада 1991 р.   був рукоположений в сан диякона, а 22 грудня У 1991 р. в сан священника.
З 1991 по 1998 рр. - клірик Рівненської єпархії. З 1998 по 2011 рр, клірик Київської єпархії, настоятель св. Іллінської Церкви села Лебедівка Київської області Вишгородського району.

День ангела - бл. Кн. Александра Невского 12 вересня, 6 грудня.

Храм на честь пророка Іллі села ЛебедівкаХрам на честь пророка Іллі села Лебедівка