ДІВИЧКИ. У православних відібрали храм на користь розкольників (відео)

ДІВИЧКИ. У православних відібрали храм на користь розкольників (відео)12 серпня 2017 року, в день пам'яті прп. Іоанна Воїна, громада Свято-Миколаївського храму в селі Дівички Переяслав-Хмельницького району Київської області відслужила останню Літургію в побудованій власними зусиллями 15 років тому церкви.

Ключі від неї парафіяни змушені були віддати командиру військової частини № А3085, на території якої знаходиться будівля.

Як повідомляє Church.Ua, yастоятель храму протоієрей Леонід Смаглюк, який прослужив в цій частині майже 20 років, розповів, що за весь час його перебування тут, ніяких проблем з командуванням не було. Навпаки, саме військові стали ініціаторами будівництва церкви.

"Храм будували військовослужбовці, віруючі УПЦ, за свій рахунок і власними зусиллями", - зазначив він.

За словами військового священика, проблеми почалися в липні місяці, коли в частину був призначений капелан від «Київського патріархату», який запропонував здійснювати богослужіння по черзі, на що ні громада, ні настоятель не могли погодитися.

Кравець Марина Олексіївна, дружина військовослужбовця, директор місцевої школи згадує слова командира, якого жінки намагалися переконати не виставляти їх на вулицю: "це Московський патріархат і Московського патріархату тут не буде".

Раніше помолитися в храм постійно приходили військові та члени їхніх родини. Тепер, як розповідають віруючі, солдатам «не рекомендують» відвідувати богослужіння, які здійснює священик УПЦ. Тому серед прихожан залишилися в основному жінки, в т.ч. військовослужбовці, які намагаються відстоювати свої релігійні права.

Православні жителі селища зібрали понад 200 підписів під зверненням до міністра оборони України, Голови Ради з пастирської опіки при Мінобороні, командиру частини з проханням залишити храм в юрисдикції Української Православної Церкви. "Ніякої реакції" - констатує отець Леонід.

Після служби настоятель храму і члени громади зробили останню спробу домовитися з командиром частини полковником Євгеном Добриніним.
Єдине, що він зміг запропонувати - надавати транспорт для віруючих УПЦ, щоб ті могли їздити на службу в сусіднє село, а ключі від власного храму наказав віддати новому капелану.

Тому прихожанами Свято-Миколаївської церкви нічого не залишилося, як збирати свої речі - ікони, церковне начиння і вивезти престол.

В цей же день члени релігійної громади, яких позбавили місця для молитви, написали звернення до сільського голови - попросили виділити землю під будівництво нового храму або дати тимчасове приміщення для проведення богослужінь. Прохання можуть розглянути на черговій сесії сільської ради. Православні сподіваються на позитивне рішення і не втрачають надії на Бога і заступництво Богородиці і Його святих.

 

КОМЕНТАРІ:

June 2018
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Останні новини