Різдво Христове на парафіях Бориспільської єпархії (оновлено)

Різдво Христове на парафіях Бориспільської єпархії (оновлено)Парафії Бориспільської єпархії святкують Різдво Христове.

Світлим промінчиком духовного піднесення крізь побутову метушню, політичну напругу і холодну погоду пробиваються в людські серця Різдвяні свята. Майже всі українці, а особливо церковні люди, готуються до свят заздалегідь. Крім того, що вони прибирають і прикрашають свої оселі, готують святкові наїдки, віряни ще й очищають свої душі в Таїнстві Сповіді і причащаються святих Таїн Христових. Адже святу Різдва Христового передує сорокаденний піст, який допомагає християнам глибше осягнути значення спасенної події – Боговтілення Божого Сина. Народження Спасителя, яке сталося в невеликому юдейському містечку Віфлеємі понад дві тисячі років назад, відлунням урочистих богослужінь і святкових колядок проноситься скрізь: і у величних соборах, і у сільських церквах, звучить на вулицях міст і сіл, звеселяє і пишні апартаменти і звичайні хати. Особливим трепетом ця подія бринить у серці віруючої людини, адже невимовна милість Божа до людського роду явлена нам у Різдві Христовім.

Жоден народ на землі не оспівав так це світле свято, як українці. Кількасот різдвяних пісень, присвячених Різдву Христовому, є у спадку духовної культури нашого народу. Зазвичай, колядки мали язичеське походження, але під впливом духовних шкіл, де вивчали науку пиїтику (поетика) - вміння складати вірші, з’являються нові колядки, в яких переповідалась євангельська історія народження Спасителя. На території нинішньої Бориспільської єпархії теж у свій час був духовний учбовий заклад – Переяславський колегіум, заснований у 1738-му році єпископом Переяславським і Бориспільським Арсенієм Берлом. Студентське життя було доволі бідним, що і сприяло до написання цілих різдвяних вистав, щоб на зимових вакаціях (канікулах) обійти заможних міщан, козацьку старшину, купців з Різдвяним вертепом – театралізованим виступом з колядками та віншуваннями. В такий спосіб спудеї (студенти) отримували за свій виступ якісь харчі, а й часом гроші, що трохи звеселяло бідне студентське життя. Можливо і сьогодні десь в храмах лунають колядки, написані колись студентами Переяславського колегіуму, адже у переважній більшості цих різдвяних піснеспівів невідомі ні місце походження, ні автор. Вікову традицію колядувати в період Різдвяних святок плекають і на парафіях Бориспільської єпархії. І в храмах, і в учбових закладах, і в будинках культури, і в лікарнях, і в будинках пристарілих, і навіть на вулицях населених пунктів в ці дні лунають різдвяні колядки. Церковні хори, учні недільних шкіл, або самі священики у співпраці з працівниками закладів культури чи загальноосвітніх шкіл підготували святкові заходи.

БАРИШІВСЬКЕ БЛАГОЧИННЯ. В Свято-Успенському храмі смт Баришівки 7 січня після завершення божественної літургії привітали колядками і віншуваннями присутніх учні недільної школи. Вітання від юних колядників в день Різдва Христового приймали прихожани Свято-Георгіївської церкви с. Селище. А підвечір 8-го січня в будинку культури с. Пасічна був проведений Різдвяний фестиваль, організований настоятелем місцевого храму протоієреєм Іваном Омельчуком. На святковому вечері брали участь хорові колективи, церковні хори, учні недільних шкіл. Сільський клуб був наповнений вщерть глядачами з Пасічної, навколишніх сіл і смт Баришівки. Майже двогодинна святкова програма нікого не залишила байдужим. Особливо порадували глядачів колектив з с. Перемога, а також церковний хор з Києва. Під кінець святкового заходу до присутніх з вітальним словом звернувся благочинний церков Баришівського церковного округу протоієрей Любомир Біляк. І на останок отець Іван всіх учасників Різдвяного заходу пригостив солодкими подарунками.

Різдво Христове на парафіях Бориспільської єпархії (оновлено)Різдво Христове на парафіях Бориспільської єпархії (оновлено)Різдво Христове на парафіях Бориспільської єпархії (оновлено)Різдво Христове на парафіях Бориспільської єпархії (оновлено)Різдво Христове на парафіях Бориспільської єпархії (оновлено)Різдво Христове на парафіях Бориспільської єпархії (оновлено)

БОРИСПІЛЬ. 7 січня 2019 року в свято Різдва Христового в чоловічому монастирі на честь ікони Божої Матері «Живоносне Джерело» м. Бориспіль було відслужено дві Божественні Літургії: нічна та пізня. По закінченні пізньої Літургії благочинний монастиря архімандрит Серафим (Іваниш) від імені намісника монастиря архімандрита Спиридона (Ходанича) привітав всіх прихожан з Різдвом Христовим. Привітали усіх присутніх також діти недільної школи, що діє при монастирі, показавши Різдвяну виставу і колядками. В кінці маленькі прихожани отримали солодкі подарунки.

Різдво Христове на парафіях Бориспільської єпархії (оновлено)Різдво Христове на парафіях Бориспільської єпархії (оновлено)Різдво Христове на парафіях Бориспільської єпархії (оновлено)Різдво Христове на парафіях Бориспільської єпархії (оновлено)Різдво Христове на парафіях Бориспільської єпархії (оновлено)Різдво Христове на парафіях Бориспільської єпархії (оновлено)Різдво Христове на парафіях Бориспільської єпархії (оновлено)

ПЕРЕЯСЛАВ-ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ. 8 січня 2019 року у Переяслав-Хмельницькій музичній школі відбулося свято колядок за участю недільних шкіл та вірян парафій 1-го та 2-го Переяслав-Хмельницького благочинь. Святковий концерт відкрив хор духовенства під керівництвом благочинного 2-го Переяслав-Хмельницького благочиння протоієрея Генадія (Спатаря). Після виступів всім діткам було подаровано різдвяні подарунки. З колядками виступили також викладачі музичної школи разом з директором Анною Миколаївною Іфтоді. Протоієрей Геннадій по закінченню концерту подякував відділ культури міської ради та дирекцію музичної школи та виразив надію на продовження плідної співпраці.

Різдво Христове на парафіях Бориспільської єпархії (оновлено)Різдво Христове на парафіях Бориспільської єпархії (оновлено)Різдво Христове на парафіях Бориспільської єпархії (оновлено)Різдво Христове на парафіях Бориспільської єпархії (оновлено)Різдво Христове на парафіях Бориспільської єпархії (оновлено)Різдво Христове на парафіях Бориспільської єпархії (оновлено)Різдво Христове на парафіях Бориспільської єпархії (оновлено)Різдво Христове на парафіях Бориспільської єпархії (оновлено)

БОРИСПІЛЬ. 7 січня 2019 р. в День Різдва Христового в храмі Нерукотворного образа м. Бориспіль була відслужена святкова Божественна літургія. Літургію очолив настоятель храму прот. Ігор Степанюк. Після літургії відбувся невеличкий концерт вихованців дитячої Недільної школи та Недільної школи для дорослих під керівництвом ієрея Тарасія Степанюка та Олени Степанюк. Молодь показала сценку на різдвяну тематику, а дітки з словами привітань та колядками восхвалили новонароджене Богонемовля. Настоятель храму виголосив привітальне слово та подякував всім присутнім та вихованцям за плідну молитву.

Різдво Христове на парафіях Бориспільської єпархії (оновлено)Різдво Христове на парафіях Бориспільської єпархії (оновлено)Різдво Христове на парафіях Бориспільської єпархії (оновлено)Різдво Христове на парафіях Бориспільської єпархії (оновлено)Різдво Христове на парафіях Бориспільської єпархії (оновлено)Різдво Христове на парафіях Бориспільської єпархії (оновлено)Різдво Христове на парафіях Бориспільської єпархії (оновлено)Різдво Христове на парафіях Бориспільської єпархії (оновлено)Різдво Христове на парафіях Бориспільської єпархії (оновлено)Різдво Христове на парафіях Бориспільської єпархії (оновлено)Різдво Христове на парафіях Бориспільської єпархії (оновлено)Різдво Христове на парафіях Бориспільської єпархії (оновлено)

ПРОЦІВ. В день славного Різдва Христового в храмі Святого Архістратига Божого Михаїла, с. Проців, Другого Бориспільського благочиння, відбулася урочиста Божественна Літургія з нагоди Спасительного свята Різдва Господа нашого Ісуса Христа.
Богослужіння очолив настоятель храму, благочинний Другого Бориспільського округу, архімандрит Феогност (Юраш). Під час Богослужіння, настоятель храму зачитав святительські Різдвяні послання Блаженнішого митрополита Онуфрія, та керуючого єпархією, Високопреосвященнішого Антонія митрополита Бориспільського та Броварського.
Також під час Літургії були піднесені особливі молитовні прохання за мир і примноження Любові в Державі.
В кінці святкування в храмі пролунали колядки які підготували маленькі і дорослі прихожани. Славленням Новонародженого Спасителя Світу наповнився не тільки храм Божий але й серця віруючих.
На згадку про Різдво Христове, маленьких прихожан, настоятель храму привітав пам'ятними дарунками та солодощами.

Різдво Христове на парафіях Бориспільської єпархії (оновлено)Різдво Христове на парафіях Бориспільської єпархії (оновлено)Різдво Христове на парафіях Бориспільської єпархії (оновлено)

ПЛОСКЕ. 7 січня 2019р.в Свято-Покровській церкві села Плоске була звершена Різдвяна Божественна літургія.Під час літургії була піднесена молитва за мир в Україні.А по завершенню літургії відбувся святковий концерт.На святкове дійство завітали колядники.По завершенню свята кожна дитина отримала від священика іконочку Різдва Христового та солодкий подарунок.
Свято дійсно стало радісним та веселим,а прихожани йшли додому з піднесеним настроєм.

Різдво Христове на парафіях Бориспільської єпархії (оновлено)Різдво Христове на парафіях Бориспільської єпархії (оновлено)Різдво Христове на парафіях Бориспільської єпархії (оновлено)Різдво Христове на парафіях Бориспільської єпархії (оновлено) 

ПЕРЕЯСЛАВ-ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ. 7-го січня 2019-го року у Свято-Троїцькій церкві м. Переяслав-Хмельницький відбулася святкова Божественна літургія. Під час Богослужіння було зачитано різдвяне послання Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Онуфрія. По завершенні богослужіння вихованці парафіяльної Недільної школи привітали прихожан храму святковим концертом.
Настоятель храму архімандрит Ніл(Семенець) подякував присутнім дітлахам за щирі святкові привітання солодкими подарунками. Висловлюючи слова вітання зі святом Різдва Богонемовля настоятель також акцентував увагу на необхідності підтримки Святої Христової Церкви, життя в мирі та християнських чеснотах.

Різдво Христове на парафіях Бориспільської єпархії (оновлено)Різдво Христове на парафіях Бориспільської єпархії (оновлено)Різдво Христове на парафіях Бориспільської єпархії (оновлено)Різдво Христове на парафіях Бориспільської єпархії (оновлено) 

СТОВП’ЯГИ. 7-го січня 2019-го року парафія Святителя Миколая с.Стовп’яги Першого Переяслав-Хмельницького благочиння святкувала Різдво Христове Божественною літургією та святковими колядками. Під час Богослужіння було зачитано різдвяне послання Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Онуфрія. По завершенні богослужіння місцеві дітлахи привітали прихожан храму Різдвяними колядками та отримали солодкі подарунки.

Різдво Христове на парафіях Бориспільської єпархії (оновлено)

June 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Останні новини