Священники Баришівського і Березанського благочинь висловили вірність своєму Предстоятелю Блаженнішому Митрополиту Онуфрію31 січня 2019 року, у храмі на честь Благовіщення Пресвятої Богородиці м. Березань під головуванням Керуючого справами УПЦ митрополита Бориспільського і Броварського Антонія відбулися збори духовенства Березанського та Баришівського благочинь Бориспільської єпархії.

У зборах взяли участь секретар єпархії, єпископ Переяслав-Хмельницький Діонісій, благочинний Баришівського округу протоієрей Любомир Біляк, благочинний Березанського благочиння архімандрит Назарій (Омеляненко), духівник протоієрей Михаїл Макеєв та духовенство обох благочинь.

Під час зборів священнослужителі обговорили події, що відбуваються в церковному житті України, і дали негативну оцінку втручанню державних, політичних та інших сил у церковні питання.

Духовенство провело порівняльний аналіз Томосу про надання автокефалії ПЦУ і Грамоти (Томосу) Святішого Патріарха Алексія II від 27 жовтня 1990 року, якою була надана Українській Православній Церкві незалежність і самостійність в її управлінні. Також розглянули лист Патріарха Московський і всієї Русі Алексія II (грудень 1993 р.) міністру юстиції України В. Онопенку, в якому Патріарх говорить, що УПЦ має права на все рухоме й нерухоме церковне майно в межах України і на яке Моковський патріархат не претендує.

Також владика розповів про нещодавню зустріч із Патріархом Єрусалимським Феофілом ІІІ, а також відповів на численні питання священиків.

Результатом засідання стало прийняття спільного рішення підтримати постанову Собору єпископів Української Православної Церкви від 13 листопада 2018 року, висловити свою вірність Української Православної Церкви і підтримку її Предстоятелю, Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію.

August 2019