Духовенство в Броварському районі взяло участь у відспівуванні загиблих захисників України24 лютого 2022 року російська федерація розпочала повномасштабне вторгнення в Україну. З першого дня війни всі українці об'єднались, ставши на захист своєї Батьківщини, кожен у своєму руслі. Особлива подяка військовим збройних сил України, які боронять терени рідної держави від російського окупанта.

Багато мужніх чоловіків з різних куточків України пішли на фронт захищати свою державу. Серед них і хлопці з сіл Світильня та Плоске Броварського району. На жаль, війна забирає найкращих, тому декому з них довелося ціною власного життя боронити незалежність української землі. Кілька днів тому страшна звістка про загибель двох мужніх воїнів прийшла в ці села.

У суботу 11 червня село Світильня прощалося зі своїм Героєм Сергієм Мальцем. Він був хоробрим та мужнім чоловіком, якого знало все село. Допомагав і місцевому священнику отцю Максиму в будівництві нового храму. Сергій мріяв про мирну квітучу Україну. Поховали Героя в його рідному селі на Броварщині, відспівували у місцевому Свято-Михайлівському храмі собором духовенства Броварського району. У чоловіка залишились дружина та двоє неповнолітніх дітей.

Ще одного воїна, мешканця села Плоске, Віталія Топіху собором духовенства Броварського району відспівали 16 червня у храмі на честь Покрови Пресвятої Богородиці і поховали на сільському кладовищі. Віталій – молодий, розумний хлопець, який, як і кожен українець, мав абсолютно мирні плани на життя. Натомість без підтримки мужнього плеча Героя залишились батьки і сестра.

Найщиріші співчуття родинам загиблих. Велика шана нашим героям, адже вони виконали як військовий обов'язок, так і заповідь Христа «Блаженний той, що життя своє віддасть заради друзів своїх». Хай же Всемилостивий Господь прийме ваші душі, простить гріхи вільні і невільні і по милості своїй за ваш подвиг дарує Царство Небесне.

June 2022