Священний Синод благословив прославлення священномученика Михаїла, пресвітера Зазимського17 серпня 2021 року, у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія відбулось чергове засідання Священного Синоду.

Розглянувши рапорт керуючого Бориспільською єпархією митрополита Бориспільського і Броварського Антонія, Синод благословив місцеве прославлення в лику святих подвижника благочестя священномученика Михаїла, пресвітера Зазимського. День його пам’яті встановлено 27 листопада.

Священний Синод благословив прославлення священномученика Михаїла, пресвітера ЗазимськогоСвященник Михаїл Под’єльський народився 21 травня 1878 р. в м. Ніжин Чернігівської губернії в сім’ї диякона. Спочатку проходив служіння в Чернігівській єпархії в якості диякона. В 1925 р. був посвячений в сан ієрея і направлений в Прилуцьке благочиння. В 1930 р. вперше затриманий Прилуцьким НКВС. Після звільнення змушений перевестись в с. Зазим’є Броварського району. Попри тиск місцевої радянської влади на новому місці служіння активно продовжував виконувати свої пастирські обов’язки. Незважаючи на закриття Свято-Воскресенського храму с. Зазим'я у 1935 р. отець Михаїл не полишив свою паству без духовної опіки і попри постійну загрозу переслідування від безбожної влади, продовжив пастирське служіння. 19 листопада 1937 р. священника Михаїла заарештувало Броварське НКВС, 20 листопада рішенням трійки він засуджений до розстрілу, а 27 листопада в 00.00 вирок виконано в одній із Київських в'язниць. Тіло отця Михаїла покоїться в національному заповіднику "Биківнянські могили".

Жителі села шанують пам’ять свого священника до цього дня. Щороку 27 листопада парафія звершує панахиди на місці упокоєння тіла священника, кожного богослужіння звучить молитва за упокій його душі. Останні десять років історики проводять дослідження його біографії, які публікується в науковій літературі, інтернеті та в сюжетах відомих телеканалів, а також використовуються в докладах під час наукових конференцій.