Відбулися збори 1-го та 2-го Переяслав-Хмельницьких благочинь

Відбулися збори 1-го та 2-го Переяслав-Хмельницьких благочинь

З Благословіння Високопреосвященнішого Антонія митрополита Бориспільського і Броварського, 17 червня 2022 року в Свято-Троїцькому храмі міста Переяслава відбулася зустріч духовенства  1 та 2 Переяслав-Хмельницьких благочинь з юристом єпархії  протоієреєм Олексієм Насенко. 

 

З виступу благочинного  першого Переяслав-Хмельницького благочиння, архімандрита Ніла( Семенця): «Шановні присутні. Релігійна ситуація в 1 та 2 Переяслав-Хмельницкому благочинні вам відома , і речі потрібно називати своїми іменами. В благочинні ведеться справжня війна посадовців територіальних громад з УПЦ. Це і не законне зібрання зборів територіальних громад під час війни , підміна рішень рельгійних громад територіальними про перехід в ПЦУ.  Майже на всіх зібраннях територіальних громад відбувається брутальне шельмування духовенства УПЦ , наклепи та погрози фізичної розправи особисто мене та духовенства благочинь. Особливо відзначився Голова Переяславської територіальної громади Саулко В.В. При проведені зборів територіальних громад стільки бруду та наклепу , що Він вилив на УПЦ , я ще не чув за 43 роки  своєї священницької діяльності. Але наклепи та образи можна перетерпіти і по християнські вибачити. Але як бути з тим , що в Малій Каратулі в кінці травня 2022 року , місцеві депутати прийшли до настоятеля Свято-Вознесінського храму протоієрея Григорія Яременко , забирати ключі від храму- храму який отець Григорій побудував від фундаменту до куполів , своїм коштом. У священника стався серцевий напад , та 1 червня 2022 року помер. В селі Ковалин 15-16 червня 2022 року , староста села Андрієвський С.Г.  пробував силою  вриватися в храм , відрізав світло та воду – результат  у священника В’ячеслава Семенюка сердечний приступ , виклик швидкої допомоги.

 

Скільки ще потрібно померти священикам УПЦ , щоб це беззаконня закінчилося. Порушуються статті 11 , 35 , 37 , 140 Конституції України , наслідком чого може бути притягнення окремих посадових осіб , до відповідальності за статтями : 161, 178, 179, 180, 341 кримінального кодексу України. Ми запросили отця Олексія для консультації та порад , як нам діяти в цій ситуації , тому що ми ще сподіваємось на верховенство закону в державі Україні.

Протоієрей Олексій Насенко ознайомив присутніх з новим статутом УПЦ , діяльністю священноначалія по захисту громад  від рейдерських захватів , дав юридичні поради настоятелям захвачених парафій та відповіді на запитання присутніх.

Відбулися збори 1-го та 2-го Переяслав-Хмельницьких благочинь