Студенти КДАіС відвідали святині Переяславщини.

Студенти КДАіС відвідали святині Переяславщини.30 жовтня 2022 р., з благословення ректора КДАіС архієпископа Білогородського Сильвестра, І курс магістратури КДА відвідав з паломництвом святині та визначні місця міста Переяслава.

 

В недільний день студенти молилися за Божественною літургією в Успенському соборі Переяслава. З благословення настоятеля, богослужіння очолив учений секретар Академії та курсовий наставник ієромонах Митрофан (Божко) у співслужінні кліриків храму та студента І курсу диякона Владислава Крижанівського.

За літургією богослужбові піснеспіви виконував хор магістрантів під керівництвом Олега Бабія. Після запричастного вірша проповідь виголосив студент І курсу Віталій Борківський. Під час богослужіння була піднесена сугуба молитва за мир в Україні, а по закінченні літургії – звершена заупокійна літія за приснопам’ятною монахинею Аліпією († 30 жовтня 1988 р.).  

Після Божественної літургії настоятель протоієрей Іоанн (Гайдучок) розповів паломникам про історію Успенського собору, який збудований на місці попередніх давньоруського і козацького храмів. Студенти, зокрема, дізналися, що саме на цьому місці відбулася Переяславська рада 1654 р. Далі о. Іоанн ознайомив гостей з церковними старожитностями.

Знайомлячись з історією княжого та козацького Переяслава, паломники відвідали комплекс Вознесенського собору й монастиря (XVIII ст.), а також будівлю Переяславського колегіуму, в якому розмістився Музей Григорія Сковороди. Оглядаючи його експозицію, відвідувачі дізналися про найяскравіші сторінки біографії цього відомого українського філософа, який певний час викладав у цьому закладі, а також про перебіг навчального процесу та особливості життєдіяльності Переяславського колегіуму.

Далі студенти відвідали Троїцьку церкву Переяслава та Борисоглібську церкву с. Борисівка. Тут на узбережжі р. Альта був смертельно поранений святий благовірний князь Борис († 1015 р.), який відмовився підняти руку на свого брата і проливати братську кров. Всередині Борисоглібського храму (ХІХ ст.) паломники вклонилися пам’ятному хресту XVII ст., який позначає місце вбивства князя-страстотерпця і почав мироточити з 1990-х рр.

На завершення паломництва, академісти відвідали Михайлівський монастир у Переяславі, збудований преподобним Єфремом Печерським, єпископом Переяславським. За свідченнями джерел, тут знаходилися одна з давньоруських титулярних митрополій, а також усипальниця переяславських князів. Після монгольської навали, Михайлівський собор був зруйнований, тепер на його розкопках знаходиться Музей архітектури давньоруського Переяслава. В козацькі часи на місці собору був зведений Михайлівський храм в стилі українського бароко, який займає лише четверту частину давньоруської споруди.

Відвідуючи святині та визначні місця Переяслава, представники духовних шкіл презентували духовенству Бориспільської єпархії та науковим співробітникам музейних установ видання Київської духовної академії.

Студенти висловлюють щиру подяку за сприяння в організації паломництва митрополиту Бориспільському і Броварському Антонію, а також вікарію Бориспільської єпархії єпископу Переяслав-Хмельницькому Діонісію.