На сайті Київради проходить збір підписів за збереження Києво-Печерської Лаври в юрисдикції УПЦНа сайті Київської міськдержадміністрації опублікована електронна петиція за збереження Києво-Печерської лаври у підпорядкуванні Української Православної Церкви. Для розгляду міськрадою ініціатива повинна зібрати за 90 днів 10 тисяч підписів.

«Згідно ст. 35 Конституції України церква відділена від держави. Тому, вимагаємо припинити втягування Української Православної Церкви у політичні ігрища можновладців та закликаємо припинити спроби дестабілізувати ситуацію у релігійній сфері в Україні», – сказано у зверненні.

У петиції зазначається, що будь-які спроби поставити питання про зміну юрисдикції Києво-Печерської лаври є провокацією, яка покликана розпалити міжрелігійне протистояння в державі.

«Тому, вимагаємо, щоб Києво-Печерська Лавра залишилася у підпорядкуванні Української Православної Церкви, єдиної канонічної православної церкви в Україні», – сказано у зверненні.

Ініціатором проведення збору підписів на захист древнього монастиря виступив Сергій Володимирович Крюков. За день під петицією поставили підписи понад 1000 осіб.

Нагадаємо, що 9 грудня Київрадою була прийнята до розгляду петиція про передачу Києво-Печерської лаври розкольницькому Київському патріархату. Намісник та братія монастиря розцінюють дану ініціативу як провокацію, спрямовану на дестабілізацію релігійного життя в країні. У відповідь насельники лаври закликають віруючих посилити молитви про мир в Україні.

Підписати петицію можна за посиланням.

March 2024