Духовенство II Вишгородсього благочиння молитовно вшанували пам’ять героїв Великої Вітчизняної війни9 травня 2018 року, у день святкування Перемоги над нацизмом у храмах другого Вишгородського благочиння Бориспільської Єпархії УПЦ були піднесені заупокійні молитви за спочилими в роки Другої світової війни.

Так, у храмі на честь Святителя Спиридона Єпископа Триміфунтського Чудотворця с. Осещина духовенством храму на чолі з настоятелем протоієреєм Олександром Стасівим була звершена Божествєна Літургія і подячний молебень до Господа Бога.

У храмі на честь Первоверховних Апостолів Петра і Павла с. Пірново настоятелем протоієреєм Олександром Матіюком було організовано Хресну ходу до братської могили загиблих у тій страшній війні воїнів, партизанів, та мирних мешканців.

На цій могилі було здійсненно заупокійне Богослужіння, мешканці села згадували ті події, героїчне минуле своїх земляків, страждання людей, боротьбу тих, хто не хотів миритися з окупаційним фашистським режимом, факти жорстокої розправи над активістами, комуністами, мирними жителями та найстрашніше – над маленькими ні в чому не винними діт­ками.  Частина загиблих похована саме в цій братській могилі.

Протоієрей Олександр проголосив вічну пам’ять усім загиблим у тій жахливій війні, усім тим, хто віддав своє життя за спокій на цій святій землі.

March 2024