Місцеблюстителем Київської митрополичої кафедри обрано Преосвященного митрополита Чернівецького і Буковинського Онуфрія24 лютого 2014 в Києві відбулося засідання Синоду Української Православної Церкви, повідомляє Патриархия.Ru . Головував на засіданні, відповідно до Статуту Української Православної Церкви, митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел, найстаріший за хіротонією постійний член Синоду.

У зв'язку з медично-засвідченою неможливістю для Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Володимира здійснювати виконання обов'язків Предстоятеля Української Православної Церкви, в чому члени Синоду особисто переконалися, відвідавши Його Блаженство в лікарні, Синод прийняв рішення про необхідність обрання місцеблюстителя Київської митрополичої кафедри.

Відповідно до норм Статуту Української Православної Церкви таємним голосуванням на посаду місцеблюстителя обраний митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій.

У телефонній розмові Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирило побажав митрополиту Онуфрію допомоги Божої в несенні відповідального служіння у важкий для Церкви період, який переживає нині українськи народ.

Згідно рішення Священного Синоду, ім’я Місцеблюстителя Київської митрополичої кафедри підносити за богослужінням в усіх храмах і монастирях Української Православної Церкви за наступною формулою:

«... и Господина нашего Высокопреосвященнейшего Онуфрия, митрополита Черновицкого и Буковинского, Местоблюстителя Киевския митрополиичия кафедры».

Біографія митрополита Чернівецького і Буковинського Онуфрія

Постійний член Священного Синоду УПЦ митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій (Березовський Орест Володимирович) народився 5 листопада 1944 в с. Коритному Вашковський р -ну Чернівецької обл. Україна в сім'ї священика.

У 1964 р. закінчив Чернівецьке технічне училище, працював у будівельній організації, в 1966 р. поступив на загальнотехнічний факультет Чернівецького ГУ. У 1969 р. залишив університет і вступив до Московської духовної семінарії.

У 1970 р. прийнятий до числа братії Троїце-Сергієвої лаври. 18 березня 1971 р. пострижений у чернецтво, 20 червня - висвячений у сан ієродиякона, 29 травня 1972 - в ієромонаха. У 1980 р. зведений в сан ігумена. 28 серпня 1984 р. призначений настоятелем Преображенського храму Афонського подвір'я в с. Лукін Московської обл. 28 червня 1985 р. призначений благочинним Троїце-Сергієвої лаври. 15 грудня 1986 р. зведений в сан архімандрита.

У 1988 р. закінчив МДА зі ступенем кандидата богослов'я.

20 липня 1988 р. призначений намісником Успенської Почаївської лаври.

9 грудня 1990 р. у Володимирському соборі Києва хіротонісаний на єпископа Чернівецького і Буковинського.

22 січня 1992 р. відмовився підписати звернення архієрейської наради УПЦ до Святішого Патріарха Алексія II про надання автокефалії Церкві на Україні, 23 січня митр. Філаретом (Денисенко) переведений на Івано-Франківську кафедру.

7 квітня 1992 відновлений на Чернівецькій кафедрі. 28 липня 1994 зведений в сан архієпископа і призначений постійним членом Священного Синоду УПЦ.

22 листопада 2000 р. зведений в сан митрополита. 23 листопада 2013 р. Блаженнішим митрополитом Київським і всієї України Володимиром удостоєний права носіння другої панагії.

24 лютого 2014 на засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви обраний Місцеблюстителем Київської митрополичої кафедри.

За матеріалами www.pravoslavie.ru

March 2024