В четвер 6-го тижня Великого посту митрополит Антоній звершив чернечий постриг студентів духовної школи10 квітня 2014, в храмі прп. Феодосія Печерського в дальніх печерах Свято-Успенської Києво-Печерської лаври керуючий справами Української Православної Церкви, ректор КДАіС митрополит Бориспільський і Броварський Антоній звершив чернечий постриг студентів духовної школи.

За сформованою традицією, новопострижені названі іменами святих, які були випускникам Київської духовної академії і семінарії, або мали пряме відношення до неї.

Студент IV курсу Максим Омельяненко названий при постризі Назарієм, на честь священномученика Назарія (Лежава) митрополита Гаєнатсько-Кутаїського Грузинської Православної Церкви; вихованець 3 класу Олексій Божко - Митрофаном, на честь священномученика Митрофана, архієпископа Астраханського і Царевского; вихованець 3 класу Ігор Самченко - Філаретом, на честь святителя Філарета, митрополита Київського і Галицького.

Восприємником при постризі став духівник КДАіС архімандрит Маркелл.

На завершення ченців привітав благочинний Академічного храму, класний керівник пострижеників протоієрей Костянтин Пилипчук та інші члени професорсько-викладацької корпорації а також учні духовної школи.

____________________________________________________________________________________

Історична довідка:

Назарій (Лежава Нестор Андрійович 1869 - 1924), священномученик, митрополит Гаєнатсько-Кутаїський Грузинської Православної Церкви. У 1901 році вступив до КДА. 26 серпня 1904 як вдовий священик пострижений у чернецтво. У 1905 році закінчив академію зі ступенем кандидата богослів'я. Назначений викладачем гомілетики у Волинську духовну семінарію. З 1911 року - архімандрит, настоятель Іоанно-Хрестительської пустині Грузинської єпархії, з 1912 - благочинний монастирів Грузинської єпархії. 17 листопада 1918 хіротонісований у митрополита Гаєнатсько-Кутаїського Грузинської Православної Церкви. У лютому 1921 року після встановлення в Грузії радянської влади заарештований за звинуваченням в агітації проти радянського уряду і в приховуванні церковних цінностей. Засуджений до розстрілу, проте згодом вирок замінено ув'язненням з конфіскацією майна. У 1924 році вийшов на свободу, але незабаром знову заарештований і 27 серпня 1924 засуджений до розстрілу. У 1995 році зарахований до лику святих Грузинської Православної Церкви. 20 липня 2012 рішенням Священного Синоду УПЦ включений в Собор Волинських святих. Пам'ять святкується 14 серпня.

Митрофан (Краснопільський Дмитро Іванович, 1869 - 1919), священномученик, архієпископ Астраханський і Царевський. Овдовівши в 1894 році, вступає до Київської духовної академії, яку закінчив в 1897 році зі ступенем кандидата богослов'я. У 1896 році прийняв чернецтво, з 1897 року - іеромонах. В наступні роки є інспектором Іркутської семінарії, пізніше - ректором Могилевської духовної семінаріі. Мав яскравий проповідницький талант. С 1907 року - єпископ Гомельський, вікарій Могилевської епархіі. З 1912 є єпископом Мінським і Туровським, а з 1916 - єпископ Астраханський і Царевський. Через два роки був возведений в сан архіепіскопа. Був заарештований в Астрахані в ніч на 26 травня 1919 року, звинувачений у змові проти радянської влади і 23 червня (ст. ст.) розстріляний. У 2001 році зарахований до лику святих Архієрейським собором РПЦ. Пам'ять 23 червня, а також в Соборах новомучеників і сповідників Російських і Білоруських святих.

Філарет у схимі Феодосій (Амфітеатров Федір Григорович 1779 - 1857), святитель, митрополит Київський і Галицький. В 1798 прийняв чернецтво. З 1799 - ієромонах. У 1816 року поставлений на посаду ректора МДА. 1819 - 1825 рр.. - єпископ Калузький і Боровський. 1825 - 1828 рр.. - єпископ Рязанський і Зарайський. 1828 - 1836 рр.. - архієпископ Казанський і Свіяжскій. З 1837 року є митрополитом Київським і Галицбким. В 1841 прийняв схиму з іменем Феодосій. Був похований у церкві Воздвиження Хреста Господня над Ближніми печерами Києво-Печерської лаври. У 2005 році з благословення Патріарха Московського і всієї Русі Олексія II ім'я святителя Філарета внесено у святці РПЦ. Мощі почивають у Дальніх печерах КПЛ. Пам'ять святкується 21 грудня, а також у Соборах Брянських, Київських, Ростово-Ярославських, Рязанських, Сибірських святих і в Соборі Києво-Печерських преподобних отців, в дальніх печерах спочиваючих.

March 2024