У день Святого Духа керуючий Бориспільською єпархією звершив Божественну літургію в Свято-Троїцькому храмі м. Бровари9 червня керуючий справами Української Православної Церкви, ректор Київської духовної академії і семінарії митрополит Бориспольский та Броварський Антоній звершив Божественну Літургію в Свято-Троїцькому храмі м. Бровари.

Його Високопреосвященству співслужили секретар Бориспільської єпархії протоієрей Костянтин Пилипчук і духовенство єпархії.

За богослужінням владика ректор рукоположив у священицький сан студента IV курсу академії диякона Володимира Долгіх.

Після літургії митрополит Антоній, з благословення Місцеблюстителя Київської митрополичої кафедри митрополита Чернівецького і Буковинського Онуфрія, нагородив настоятеля храму протоієрея Василія Возного орденом святителя Феодосія Чернігівського.

Владика Антоній по завершенні літургії звернувся до віруючих з архіпастирським словом і привітав усіх зі святом.

Про Свято-Троїцький храм

Саме отець Василій збудував новий храм у старовинному місті.

Будівельні роботи розпочали у 2002 р. і вже в 2005-му на свято Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього 26-27 вересня відбулося перше богослужіння. 6 грудня того ж року в день пам'яті благ.кн. Олександра Невського Блаженніший Володимир Митрополит Київський і всієї України освятив престол заново відбудованого храму.

З ІСТОРІЇ

За наказом Петра I у 1703 р. була відкрита поштова дорога з Москви до Києва, яка проходила через Бровари. Як свідчать документи, містечко Бровари здавна було важливим вузловим центром, через який "проходить маса різного роду осіб на богомолення до Києва і проїжджає постійно вдень і вночі багато промислових і інших людей".

Ченцями Києво-Печерського монастиря тут були побудовані Троїцька та Вознесенська церкви (1792 р.).  За дослідженнями броварських краєзнавців, є підстави вважати, що Троїцький храм існував в Броварах набагато раніше, тому що ще до ХVII ст. тут знаходилося подвір'я Лікарняного храму Києво-Печерської Лаври і при ньому була побудована перша Троїцька церква (це питання чекає свого історичного дослідження).  До середини ХVIII ст. Троїцька церква була вже в аварійному стані і тому в 1859 р. її відбудували заново (тепер це територія парку ім. Т. Шевченка на «розвилці»).

У 1937 р. під час антирелігійної кампанії в Броварах були знищені всі церкви.  Але вже в 1942 р. влада дозволила віруючим відкрити церкву і навіть виділили їй занедбаний сарай машино-тракторної станції. Тут церква проіснувала до 1949 р. У 1943 р. після звільнення міста від фашистських окупантів одна з прихожанок, мати страченого гітлерівцями броварчанина Івана Тонкого, віддає під будівництво храму Святої Трійці частину своєї ділянки. Цей храм і зібрав навколо себе православний прихід в Броварах, який був єдиним до 1993 р.

Старий храм старів на очах, і з початком третього тисячоліття виникла нагальна необхідність побудови нового храму. Цей відповідаль

У день Святого Духа керуючий Бориспільською єпархією звершив Божественну літургію в Свято-Троїцькому храмі м. БровариУ день Святого Духа керуючий Бориспільською єпархією звершив Божественну літургію в Свято-Троїцькому храмі м. БровариУ день Святого Духа керуючий Бориспільською єпархією звершив Божественну літургію в Свято-Троїцькому храмі м. БровариУ день Святого Духа керуючий Бориспільською єпархією звершив Божественну літургію в Свято-Троїцькому храмі м. Бровари

March 2024