Бориспільська єпархія святкує 1000-річчя пам'яті святих благовірних князів Бориса і Гліба

Бориспільська єпархія святкує 1000-річчя пам'яті святих благовірних князів Бориса і Гліба15 травня 2015, у день 1000-річчя пам'яті святих благовірних князів Бориса і Гліба, на запрошення керуючого Бориспільською єпархією митрополита Бориспільського і Броварського Антонія, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив урочисту Божественну літургію у храмі на честь святих благовірних князів страстотерпців Бориса і Гліба м. Вишгород Бориспільськоі єпархії.

Його Блаженству співслужили намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами Української Православної Церкви, ректор Київської духовної академії і семінарії митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин, єпископи: Боярський Феодосій, Ірпінський Климент, Бородянський Варсонофій, секретар Бориспільської єпархії протоієрей Костянтин Пилипчук, настоятель храму святих страстотерпців князів Бориса і Гліба протоієрей Димитрій Денисенко та духовенство єпархії.
За богослужінням співав хор студентів КДАіС під керівництвом архімандрита Романа (Підлубняка).

Святі благовірні князі і страстотерпці Борис і Гліб (у святому хрещенні – Роман і Давид) – перші руські святі, які були канонізовані як Руською, так і Константинопольською Церквою. Вони були молодшими синами святого рівноапостольного князя Володимира (+1015). Святі Борис і Гліб прийняли мученицьку кончину від свого старшого брата Святополка, який бажаючи влади Київського князя, підступно заволодів Києвом під час походу Бориса на печенігів, а потім наказав своїм воїнам вбити молодших спадкоємців святого Володимира. Обидва брати знали про злий намір Святополка, проте щоб не починати братовбивчої війни пішли на свідому смерть, не вчинивши спротиву вбивцям.

Після читання Євангельського зачала Блаженніший Митрополит Онуфрій звернувся до віруючих з архіпастирським словом. За Божественною літургією була піднесена молитва за мир в Україні.

Після закінчення Літургії була звершена хресна хода миру до пам'ятника святим князям Борису і Глібу у центрі міста. Перед монументом було звершено молебень святим князям страстотерпцям.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

ВІДЕО. Святкування 1000-ліття подвигу святих князів Бориса і Гліба

ВИШГОРОД. У день 1000-річчя пам'яті святих благовірних князів Бориса і Гліба була звершена хресна хода миру

ПЕРЕЯСЛАВ-ХМ. На місці загибелі святого князя Бориса було звершено молитву

ДОПОВІДЬ: Шлях любові -Тисячоліття подвигу святих мучеників Бориса і Гліба

Митрополит Бориспільський і Броварський Антоній відкрив наукову конференцію присвячену 1000-літтю пам’яті Святих князів Бориса і Гліба

Послання Предстоятеля УПЦ щодо відзначення 1000-ліття мученицької кончини святих князів Бориса і Гліба