Неділя 23-я після П'ятидесятниці. Пам'ять великомученика Димитрія Солунського

Неділя 23-я після П'ятидесятниці. Пам'ять великомученика Димитрія Солунського8 листопада, в день пам'яті святого великомученика Димитрія Солунського, в Успенському соборі Божественну літургію очолив представник Антіохійської Православної Церкви митрополит Філіппольский Нифон.

Його Високопреосвященству співслужили архієпископ Нижньодунайський Касіян (Румунська Православна Церква), митрополит Тамассійський і Орінійский Ісая (Кіпрська Православна Церква), митрополит Луганський і Алчевський Митрофан, керуючий справами Української Православної Церкви, ректор Київських духовних шкіл митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, єпископ Ірпінський Климент, єпископ Бородянський Варсонофій, ректор православного Свято-Тихонівського богословського інституту протоієрей Володимир Воробйов, духовенство Лаври та гості Київської Академії.

За богослужінням молилися митрополит Дарданельський Никита (Константинопольська Православна Церква) та митрополит Цагерський і Лентехський Стефан (Грузинська Православна Церква).

На сугубій ектенії митрополит Нифон возніс особливу молитву про воцаріння миру на Українській землі.

Після відпусту Його Високопреосвященство привітав усіх віруючих з Недільного вдень і висловив величезну радість від перебування в Україні та Києво-Печерській Лаврі, а також можливості взяти участь в урочистостях з нагоди 400-річчя Київських духовних шкіл, владика Нифон також зазначив, що Антіохійська Православна Церква історично має тісний зв'язок з Київською духовною академією, в стінах якої навчалася велика кількість її пастирів, випускником Академії також є Предстоятель Антіохійської Православної Церкви (1931-1958) - Патріарх Олександр III (1869-1958).

У відповідь ректор КДАіС митрополит Антоній подякував владиці Нифону і всім прибулим на торжества архієреям і гостям. Владика Антоній зазначив, що українська паства щиро радіє від того, що грандіозний ювілей – 400-річчя КДА відзначається разом з представниками всіх Помісних Православних Церков, що підтверджує загальноправославний масштаб самої події, адже Київська Академія є найстарішим духовним навчальним закладом. Владика ректор також подякував Преосвященним владикам за молитву і підтримку, які вони і їхні Церкви-Матері надають Українській Православній Церкві і Українському народові у важкі часи.