Неділя 24-а після П'ятидесятниці

Неділя 24-а після П'ятидесятниці15 листопада відбувся Першосвятительський візит Блаженнішого Онуфрія, митрополита Київського і всієї України в Одеську єпархію.

Блаженніший Владика прибув до Спасо-Преображенський кафедральний собор, де на соборній площі його зустрічали тисячі віруючих одеситів. Увійшовши під склепіння величного кафедрального собору, Блаженніший митрополит Онуфрій звершив святкову Божественну літургію, під час якої разом з сонмом єпископів УПЦ звершив архієрейську хіротонію архімандрита Сергія (Михайленко) в єпископа Болградського, вікарія Одеської єпархії.

Його Блаженству співслужили: митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел, митрополит Донецький і Маріупольський Іларіон, митрополит Кам'янець-Подільський і Городоцький Феодор, намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, митрополит Луганський і Алчевський Митрофан, керуючий справами УПЦ, ректор КДАіС митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій, митрополит Рівненський і Острозький Варфоломій, митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем, митрополит Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій, митрополит Харківський і Богодухівський Онуфрій, митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, архієпископ Чернівецький і Буковинський Мелетій, архієпископ Балтський і Ананьївський Олексій, архієпископ Ізюмський і Куп'янський Єлисей, єпископ Ірпінський Климент, єпископ Овідіопольський Аркадій, єпископ Южненський Діодор, єпископ Арцизький Віктор, а також духовенство єпархії.

У своєму Первосвятительському слові після прочитання Євангелія Блаженніший Владика розповів про зцілення біснуватого Господом нашим Ісусом Христом, підкресливши, що боротися з темними силами можна лише усвідомивши власні гріхи і випросивши Божої допомоги. Блаженніший митрополит Онуфрій зазначив, що в нинішні важкі часи всім нам треба посилити молитви про мир в Україні, щоб ніякі підступи темних сил не змогли порушити мир і стабільність нашої держави.

Після завершення Божественної літургії Митрополит Онуфрій вручив посох єпископу Сергію і звернувся до нього з первосвятительским словом, в якому закликав його служити людям, як це робив Господь наш Ісус Христос.

Блаженніший Владика звернувся зі словами привітання до митрополита Агафангела, підкресливши, що «сьогодні благодать Святого Духа зібрала нас тут, щоб відсвяткувати 40-річчя Вашої архієрейської хіротонії. 40 років - це великий період життя, навіть якщо його просто прожити. Але 40 років архієрейського служіння - це особливий подвиг».

Потім Блаженніший Онуфрій нагородив митрополита Агафангела Почесним знаком Предстоятеля Української Православної Церкви.

За матеріалами сайту 

Одеської єпархії УПЦ