У Десятинному монастирі відбулася Божественна літургія з чином прославлення блаженного Іоанна Босого29 грудня в Десятинному монастирі Різдва Пресвятої Богородиці міста Києва Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію.

Його Блаженству співслужили: керуючий справами УПЦ, ректор КДАіС митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Городницький Олександр, єпископ Новокаховський і Генічеський Філарет, єпископ Бородянський Варсонофій, єпископ Фастівський Даміан, намісник обителі архімандрит Гедеон (Харон), а також братія і гості монастиря у священному сані.

За Божественною літургією була звершена остання заупокійна літія за блаженним Христа ради юродивим Іоанном Босим, після чого митрополит Антоній оголосив рішення Священного Синоду УПЦ від 19 червня 2014 (Журнал №17) про причислення до лику місцевошанованих святих Київської єпархії Іоанна Босого (Расторгуєва) (+1849). Житіє новопрославленого зачитав єпископ Фастівський Даміан.

На малому ході Блаженніший владика удостоїв насельника монастиря ієродиякона Гавриїла (Кайрасова) права носіння подвійного ораря і співробітницю Синодального архітектурного відділу Української Православної Церкви черницю Олену (Кругляк) права носіння наперсного хреста.

За богослужінням була піднесена сугуба молитва за мир в Україні.

За заслуги перед Українською Православною Церквою Предстоятель нагородив ктиторів Десятинного монастиря подячними грамотами.

Після Літургії Блаженніший Митрополит Онуфрій освятив братські корпуси обителі.

March 2024