Богослужіння Великої Суботи

Богослужіння Великої Суботи14 квітня, напередодні Великої Суботи, в Троїцькому соборі Руської духовної місії в Єрусалимі була звершена утреня Великої Суботи з чином погребіння Спасителя. Богослужіння очолив керуючий справами УПЦ, ректор КДАіС митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, що здійснює з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія паломницьку поїздку по Святій Землі.

Його Високопреосвященству співслужили митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука, архієпископ Кіровоградський і Новомиргородський Іоасаф, єпископ Бердянський і Приморський Єфрем, начальник Руської духовної місії в Єрусалимі архімандрит Олександр (Єлисов), духовенство Місії і паломники в священному сані з України та Росії.

Після великого славослів'я собор духовенства звершив хресний хід з плащаницею навколо храму.

15 квітня, опівночі Великої Суботи, в Троїцькому соборі було звершено Божественну літургію свт. Василя Великого, яку очолив митрополит Ташкентський і Узбекистанський Вікентій.

Після богослужіння делегація Української Православної Церкви в храмі Воскресіння Христового була присутня на сходженні Благодатного вогню, який Блаженніший Патріарх Єрусалимський Феофіл III роздав всім, хто молився в храмі.

З Єрусалиму вогонь доставлять в Україну, де у центральних воріт Києво-Печерської Лаври відбудеться його зустріч, після чого Митрополит Київський Онуфрій роздасть Благодатний вогонь усім віруючим, які прийшли в Лавру на Великоднє богослужіння.

 

За матеріалами прес-служби Руської духовної місії