Пам'ять преподобного Антонія Печерського

Пам'ять преподобного Антонія Печерського23 липня, в Неділю 7-му після П’ятидесятниці, День пам’яті преподобного Антонія Печерського, Київського, начальника усіх руських ченців, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію на Соборній площі Києво-Печерської Лаври.

Його Блаженству співслужили митрополит Кам’янець-Подільський Феодор, намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, митрополит Луганський і Алчевський Митрофан, керуючий справами УПЦ, ректор КДАіС митрополит Бориспільський і Броварський Антоній; представники Помісних Православних Церков: митрополит Вострський Тимофій (Єрусалимська Православна Церква), митрополит Русенський Наум (Болгарська Православна Церква), митрополит Тамасоський і Оринійський Ісая (Кіпрська Православна Церква), митрополит Кітруський, Катерининський і Платамонський Георгій (Еладська Православна Церква), архієпископ Вроцславський і Щецинський Георгій (Польська Православна Церква); сонм архієреїв Української Православної Церкви, а також духовенство Лаври, гості монастиря у священному сані.

Після читання Святого Євангелія Предстоятель звернувся до чисельних паломників та парафіян Києво-Печерської обителі зі словом проповіді, у якому розповів про подвиг преподобного Антонія та силу Євангельського слова.

За богослужінням була піднесена сугуба молитва про мир в Україні.

По завершенні Літургії Блаженніший Митрополит Онуфрій у своєму слові наголосив на важливості чернечого подвигу в духовному житті Церкви. А також привітав митрополита Бориспільського і Броварського Антонія з днем тезоіменитства, побажавши молитовної допомоги преподобного Антонія у його служінні Церкві Христовій.

Керуючого справами УПЦ також привітали присутні представники Помісних Православних Церков, вручивши владиці Антонію високі нагороди за заслуги перед Церквою та з нагоди його 50-річчя від Дня народження.

У відповідь митрополит Антоній подякував Предстоятелю, архіпастирям, які прибули до Києва з інших Помісних Церков, українським архієреям, пастві за привітання та спільну молитву.

Після чого відбувся велелюдний хресний хід до Ближніх (Антонієвих) печер, де була піднесена молитва та величання преподобному Антонію Печерському.

Цього ж дня перед початком богослужіння відбувся брифінг з представниками Помісних Православних Церков, які прибули в столицю для участі в молитовному вшануванні пам’яті преподобного Антонія, засновника чернецтва на Русі. Участь у прес-конференції для українських ЗМІ взяли керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієреї Єрусалимської, Болгарської, Кіпрської, Еладської та Польської Православних Церков. Зарубіжні архієреї виступили зі словами вітання та підтримки древньої канонічної Церкви в Україні.

за матеріалами офіційного сайту УПЦ