Постійні члени Священного Синоду УПЦ зустрілися з Патріархом Константинопольським Варфоломієм

Постійні члени Священного Синоду УПЦ зустрілися з Патріархом Константинопольським Варфоломієм

З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, 23 червня 2018 року постійні члени Священного Синоду Української Православної Церкви: митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел, митрополит Донецький і Маріупольський Іларіон, митрополит Кам‘янець-Подільський і Городоцький Феодор і Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній зустрілися з Патріархом Константинопольським Варфоломієм в його резиденції у Стамбулі.

 В зустрічі також взяли участь – заступник Голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ протоієрей Миколай Данилевич та депутат Верховної Ради України В. В. Новінський.

Зі сторони Константинопольського патріархату під час зустрічі були присутніми митрополит Пергамский Іоанн, митрополит Гальський Емануїл, митрополит Смірнський Варфоломій, Великий архімандрит і архіваріус Великої Христової Церкви Вселенського Патріархату Віссаріон (Комзіас), а також Великий синкел архімандрит Амвросій (Хорозідіс).

Члени Священного Синоду прибули до Константинополя з метою отримання достовірної інформації від Патріарха Варфоломія щодо ініціатив можливого надання Томоса про автокефалію, а також з метою донесення позиції Української Православної Церкви щодо цього питання. Владики також розповіли Патріарху про поточну ситуацію в церковному житті України.

Від імені Блаженнішого Митрополита Онуфрія українські владики передали запрошення Патріарху Варфоломію надіслати свого представника до Києва на святкування 1030-ліття хрещення Київської Русі, де вже традиційно будуть брати участь представники всіх Помісних Православних Церков.

Спілкування пройшло у відкритій, відвертій, конструктивній та братній атмосфері. Під час перебування на Фанарі українська церковна делегація також відвідала патріарший собор св. Георгія Побідоносця.

Після завершення зустрічі її учасники дали коментарі для українських ЗМІ.