Митрополит Бориспільський і Броварський Антоній взяв участь у відкритті X Міжнародної науково-практичної конференції «Духовна та світська освіта: історія взаємин — сучасність — перспективи»

Митрополит Бориспільський і Броварський Антоній взяв участь у відкритті X Міжнародної науково-практичної конференції «Духовна та світська освіта: історія взаємин — сучасність — перспективи»З благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, 23 жовтня 2018 року в Актовій залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (корп. №45) відбулось відкриття Десятої Міжнародної науково-практичної конференції «Духовна та світська освіта: історія взаємин — сучасність — перспективи».

Участь у міжнародному форумі взяли представники духовних навчальних закладів Української Православної Церкви, представники світських вищих навчальних закладів з України та Близького Зарубіжжя, викладачі і студенти Київських духовних шкіл.

До президії увійшли: митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, керуючий справами Української Православної Церкви; єпископ Білогородський Сильвестр, ректор Київської духовної академії і семінарії; перший проректор КДА проф. протоієрей Сергій Ющик; проректор КДА з науково-богословської роботи проф. Володимир Вікторович Бурега та проректор з навчально-методичної роботи ієромонах Філарет (Волошин).

Відкриваючи форум ректор Київської духовної академії і семінарії єпископ Білогородський Сильвестр привітав усіх присутніх з ювілейною 10-ю конференцією в Київських духовних школах та оголосив регламент роботи. Також владика ректор проінформував, що цьогоріч науковий форум присвячено 100-річчю з Дня смерті видатного патролога КДА Сергія Леонтійовича Єпифановича та побажав учасникам плідних дискусій та допомоги Божої.

Після цього Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній зачитав вітальне слово Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія. У своєму слові Його Блаженство, зокрема, зауважив: «Вже вдесяте Київська духовна академія збирає представників духовних та світських навчальних закладів, відомих вчених як з України, так і з закордону. За ці роки Київська академія накопичила великий досвід проведення наукових форумів. Академічна конференція у Києві стала важливою подією наукового життя. Вона вже має власні традиції. За ці роки було оприлюднено сотні доповідей, які стали помітним внеском у розвиток вітчизняної науки».

Далі присутні заслухали доповідь митрополита Антонія на тему: «Внесок Київської духовної академії в розвиток патрології як навчальної та наукової дисципліни». У доповіді Його Високопреосвященство прослідкував шлях вивчення патрології в КДА, її відомих викладачів та їхнього внеску в цю науку. Звертаючись до нинішніх студентів Київської духовної академії і семінарії, владика сказав: «Сучасність звертає до нас нові виклики. Щоб приймати вірні рішення та йти нелегким шляхом спасіння, ми маємо спиратися на глибинний досвід Церкви. Цей досвід відбито у Святому Переданні, одною з найважливіших складових якого є святоотцівська спадщина. Вивчення творів святих отців та намагання втілити у власному житті їхні заповіти – це важлива запорука вірності нашого шляху».

«Я хочу побажати і викладачам, і студентам, з особливою увагою ставитися до патрології. Вивчення святоотцівської спадщини має бути не просто вправою для нашого розуму. Будемо прагнути власним життям засвоювати те, чому вчать нас святі отці. І тоді ми зможемо бути справжніми пастирями та вчителями народу Божого» — закликав митрополит Антоній.

Ректор КДАіС єпископ Білогородський Сильвестр виголосив доповідь на тему: «Киевский патролог, “праведник наших дней”: К столетию со дня кончины С. Л. Епифановича».

У своїй доповіді владика ректор проаналізував насичений, але не тривалий життєвий і викладацький шлях Сергія Леонтійовича Єпіфановича. Його Преосвященство акцентував увагу на праці С.Л. Єпіфановича «Преподобный Максим Исповедник и византийское богословие».

Професор КДА, проректор з науково-богословської роботи Володимир Вікторович Бурега зачитав доповідь на тему: «Магистерская диссертация Сергея Епифановича: к истории текста». Доповідь була присвячена історії тексту магістерської дисертації С.Л. Єпифановича, що була присвячена преподобному Максиму Сповіднику.

Представник Громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України Юрій Євгенович Решетніков зачитав доповідь, яка була присвячена історії співпраці Міністерства освіти і науки України з релігійними організаціями України у питаннях, що стосуються визнання дипломів та наукових ступенів та вчених звань духовних навчальних закладів України.

Останньою на пленарному засіданні була заслухана доповідь доктора історичних наук, доктора церковної історії, професора Православного Свято-Тихонівського гуманітарного університету (Москва) Наталії Юріївни Сухової. Її доповідь на тему: «Киевская духовная академия в эпоху Великих реформ и контрреформ (по письмам учащих и учащихся)» була присвячена взаємовідносинам викладацької корпорації КДА, методам викладання і т.д. у період дії Статуту 1869 та 1884 рр.

Насамкінець митрополит Бориспільський і Броварський Антоній від імені Предстоятеля Української Православної Церкви подякував учасникам конференції за доповіді. Після цього Його Високопреосвященство привітав проректора з навчально-методичної роботи ієромонаха Філарета (Волошина) з Днем Небесного покровителя, побажав йому допомоги Божої і вручив пам’ятний подарунок.

Далі робота конференції продовжилась у 6-х секціях.

 

Митрополит Бориспільський і Броварський Антоній взяв участь у відкритті X Міжнародної науково-практичної конференції «Духовна та світська освіта: історія взаємин — сучасність — перспективи»Митрополит Бориспільський і Броварський Антоній взяв участь у відкритті X Міжнародної науково-практичної конференції «Духовна та світська освіта: історія взаємин — сучасність — перспективи»Митрополит Бориспільський і Броварський Антоній взяв участь у відкритті X Міжнародної науково-практичної конференції «Духовна та світська освіта: історія взаємин — сучасність — перспективи»Митрополит Бориспільський і Броварський Антоній взяв участь у відкритті X Міжнародної науково-практичної конференції «Духовна та світська освіта: історія взаємин — сучасність — перспективи»Митрополит Бориспільський і Броварський Антоній взяв участь у відкритті X Міжнародної науково-практичної конференції «Духовна та світська освіта: історія взаємин — сучасність — перспективи»