День пам’яті преподобного Нестора Літописця

День пам’яті преподобного Нестора Літописця9 листопада 2018 року, в день святкування пам’яті преподобного Нестора Літописця, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Цього дня Київська духовна академія і семінарія відзначає день свого небесного покровителя — преподобного Нестора Літописця та день пам’яті Собору святих Київських духовних шкіл.

Його Блаженству співслужили намісник Києво-Печерської обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій, митрополит Полтавський і Миргородський Филип, митрополит Сумський і Охтирський Євлогій, митрополит Кіровоградський і Новомиргородський Іоасаф, архієпископ Сєверодонецький і Старобільський Никодим, архієпископ Львівський і Галицький Філарет, архієпископ Боярський Феодосій, голова Учбового комітету УПЦ архієпископ Ніжинський і Прилуцький Климент, єпископ Вознесенський і Первомайський Олексій, єпископ Новосанжарський Веніамін, єпископ Баришівський Віктор, ректор КДАіС єпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Дубенський Пимен, викладачі, випускники, студенти та гості Київських духовних шкіл у священному сані.

Богослужібові піснеспіви виконували студентські хори під керівництвом архімандрита Романа (Подлубняка) та архімандрита Леонтія (Тупкала).

Під час малого входу Предстоятель вручив богослужбові нагороди духовенству Київської духовної академії.

Після читання Святого Євангелія секретар Вченої ради Київської духовної академії протоієрей Василій Яковчук звернувся до вірних зі словом проповіді.

За богослужінням була піднесена сугуба молитва про мир в Україні та про єдність Православ’я у всьому світі.

Предстоятель звершив дві хіротонії над студентами II курсу магістратури КДА: ієрейську –  над дияконом Василієм Шафаром та дияконську – над Дмитром Спасіченком.

Після запричасного вірша згідно з академічною традицією виголосив проповідь студент ІI курсу магістратури КДА Абросімов Дмитро.

На завершення богослужіння Предстоятель привітав усіх із днем пам’яті небесного покровителя Київських духовних шкіл — преподобного Нестора Літописця.

Після Божественної літургії в актовому залі Києво-Печерської Лаври відбувся річний акт Київської духовної академії і семінарії. Захід очолив Блаженніший Митрополит Онуфрій.