30-та річниця архієрейської хіротонії Блаженнішого Митрополита Онуфрія

30-та річниця архієрейської хіротонії Блаженнішого Митрополита Онуфрія9 грудня 2020 року в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври звершили Божественну літургію з нагоди 30-річчя архієрейської хіротонії Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Предстоятелю співслужили постійні члени Священного Синоду УПЦ митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел, митрополит Хустський і Виноградівський Марк, голова Церковного суду УПЦ митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор, намісник Києво-Печерської обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ митрополит Луганський і Алчевський Митрофан, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, сонм архієреїв Української Православної Церкви, гості у священному сані та духовенство монастиря.

За богослужінням піднесли особливі молитви про припинення епідемії коронавірусу, про лікарів та хворих.

Після Євхаристичного канону Блаженніший владика звершив дияконську хіротонію Іллі Косточки, клірика храму на честь Казанської ікони Богородиці на території Національного наукового центру радіаційної медицини.

Після відпусту митрополит Бориспільський і Броварський Антоній зачитав вітальне слово  Святішого Патріарха Кирила з нагоди 30-річчя архієрейської хіротонії Предстоятеля та вітання Блаженнішого Митрополита Чеських земель і Словаччини Ростислава.

Найстарший член Священного Синоду УПЦ митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел виголосив вітання Блаженнішому Митрополиту Онуфрію від Синоду Української Православної Церкви.

Предстоятель подякував за вітання владиці Агафангелу та за спільну молитву усім присутнім. Архіпастир пригадав 30 років свого єпископського служіння, які були сповнені багатьма подіями, різними церковними і соціальними проблемами.

«Я дякую Богові з те, що ви сьогодні прийшли і помолилися за мене грішного, і прошу надалі не залишати мене у своїх молитвах, щоб Господь допомагав направляти свої стопи стежками заповідей Христових. Тому що це єдиний шлях, який повинна людина пройти і який людина пройде до Бога для спасіння. Нехай Господь благословить усіх нас!», – сказав Предстоятель насамкінець і благословив паству.

З нагоди 30-річчя єпископської хіротонії Священний Синод УПЦ нагородив Блаженнішого владику вищою відзнакою Української Православної Церкви – орденом преподобних Антонія і Феодосія Печерських I ступеня.

Напередодні річниці, 8 грудня Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній разом із співробітниками Київської Митрополії Української Православної Церкви привітали Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія з 30-річчям архієрейської хіротонії.

Від імені колективу владика Антоній побажав Його Блаженству міцного здоров'я і допомоги Божої у Предстоятельскому служінні.

March 2024