Митрополит Бориспільський і Броварський Антоній очолив форум представників захоплених храмів Української Православної Церкви

Митрополит Бориспільський і Броварський Антоній очолив форум представників захоплених храмів Української Православної Церкви22 лютого 2021 року в трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври відбувся з’їзд представників захоплених храмів Української Православної Церкви. З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія форум очолив Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній. Модерував зібрання заступник Голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків протоієрей Миколай Данилевич. 

У конференції взяли участь 338 священнослужителів та вірян з чотирнадцяти областей України, які найбільше постраждали від рейдерських дій прихильників «ПЦУ».

Розпочався з’їзд з особливого молебну на початок доброї справи та в підтримку віруючих, які в ці дні зазнають гонінь з боку представників «ПЦУ», та тих, хто їх підтримують.

Після спільної молитви Керуючий справами УПЦ передав благословення Предстоятеля Української Православної Церкви усім учасникам та оголосив звернення Блаженнішого Митрополита Онуфрія.

«Бажаю, щоб нашим дороговказом на майбутнє стали слова святителя Іоанна Златоуста: «Церква — це не стіни і дах, а віра і життя. Не віддаляйся від неї, тому що нема нічого більш сильнішого, ніж Церква. Твоя надія — Церква, твій притулок — Церква». Нехай Всемилостивий Господь благословить сьогоднішнє зібрання і допоможе всім нам плідно попрацювати на славу нашої Української Православної Церкви та на благо нашого Українського народу», — побажав Архіпастир.

Далі митрополит Бориспільський і Броварський Антоній звернувся до священнослужителів та вірян зі словом підтримки та розповів про роботу Церкви у справі захисту релігійних прав і свобод.

Про поточну ситуацію з порушення прав та захист віруючих нашої Церкви також розповів Голова Синодального юридичного відділу УПЦ протоієрей Олександр Бахов.

Після чого історіями про життя своїх парафій поділилися представники єпархій.

Першими виступили віруючі парафії на честь Архістратига Божого Михаїла буковинського села Задубрівка. Вірянка Української Православної Церкви з села Птича Рівненської області зазначила, що протягом шести років, у які тривають атака на їхній храм, жодна людина з релігійної громади не перейшла до розкольників.

Настоятель Георгіївського храму в с. Катеринівка Тернопільської області протоієрей Сергій Гладун розповів, що після рейдерського захоплення їхнього храму віра у людей стала ще міцнішою, а парафія — чисельнішою.

Настоятель Вознесенської релігійної громади села Оленівка Ніжинської єпархії ієрей Олександр Гладиж поділився власними переживання щодо ситуації з рейдерством представників новоствореної структури «ПЦУ» та розповів про новий храм, який парафіяни побудували власними силами.

Після завершення виступів представників єпархій, учасники з’їзду прийняли звернення до Президента України В. Зеленського, прем’єр-міністра Д. Шмигаля, голови Д. Разумкова та депутатів Верховної ради України.

На завершення віруючі Української Православної Церкви записали відеозвернення до Президента України та інших представників влади з проханням захистити їхні права, а також звернулися до Помісних Православних Церков з закликом про підтримку.

Митрополит Бориспільський і Броварський Антоній очолив форум представників захоплених храмів Української Православної ЦерквиМитрополит Бориспільський і Броварський Антоній очолив форум представників захоплених храмів Української Православної ЦерквиМитрополит Бориспільський і Броварський Антоній очолив форум представників захоплених храмів Української Православної ЦерквиМитрополит Бориспільський і Броварський Антоній очолив форум представників захоплених храмів Української Православної ЦерквиМитрополит Бориспільський і Броварський Антоній очолив форум представників захоплених храмів Української Православної ЦерквиМитрополит Бориспільський і Броварський Антоній очолив форум представників захоплених храмів Української Православної ЦерквиМитрополит Бориспільський і Броварський Антоній очолив форум представників захоплених храмів Української Православної ЦерквиМитрополит Бориспільський і Броварський Антоній очолив форум представників захоплених храмів Української Православної ЦерквиМитрополит Бориспільський і Броварський Антоній очолив форум представників захоплених храмів Української Православної ЦерквиМитрополит Бориспільський і Броварський Антоній очолив форум представників захоплених храмів Української Православної ЦерквиМитрополит Бориспільський і Броварський Антоній очолив форум представників захоплених храмів Української Православної ЦерквиМитрополит Бориспільський і Броварський Антоній очолив форум представників захоплених храмів Української Православної ЦерквиМитрополит Бориспільський і Броварський Антоній очолив форум представників захоплених храмів Української Православної ЦерквиМитрополит Бориспільський і Броварський Антоній очолив форум представників захоплених храмів Української Православної ЦерквиМитрополит Бориспільський і Броварський Антоній очолив форум представників захоплених храмів Української Православної ЦерквиМитрополит Бориспільський і Броварський Антоній очолив форум представників захоплених храмів Української Православної ЦерквиМитрополит Бориспільський і Броварський Антоній очолив форум представників захоплених храмів Української Православної ЦерквиМитрополит Бориспільський і Броварський Антоній очолив форум представників захоплених храмів Української Православної Церкви