Митрополит Антоній благословив паломницький велопробіг віруючих до Почаївської Лаври

Митрополит Антоній благословив паломницький велопробіг віруючих до Почаївської Лаври31 травня 2021 року зі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври стартував паломницький велопробіг, учасники якого планують за чотири дні проїхати близько 450 кілометрів, відвідати такі міста, як Житомир, Корець, Дубно, Кременець і 4 червня прибути у Свято-Успенську Почаївську Лавру.  В дорогу велопаломників благословив Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на сторінку у Facebook Центру інформації УПЦ.

У своєму напутньому слові до паломників митрополит Антоній сказав: «Все, що людина робить, вона робить в ім’я Господнє. Є добрий намір бути у святинь Православної Церкви для того, щоб помолитись. І цю дорогу на велосипеді пройти з молитвою за свою родину, за себе, свою Батьківщину, за мир, щоб в нашій державі було благополуччя, спокій, щоб ми відійшли від цієї конфронтації, яка є у нашому суспільстві й щоб наша країна розквітала. Для кожного з віруючих людей, особливо в цей пасхальний період, важливо показувати свою віру не тільки словами, але і вчинками. Віруючі Української Православної Церкви завжди виражають себе в мирній праці на благо нашої Батьківщини. Бажаю вам сил, міцних м’язів, щоб вони не боліли. Терпіння – важлива якість людського життя. Божої допомоги! Помоліться за нас всіх, за нашу Церкву і за Предстоятеля Блаженнійшого Митрополита Онуфрія, і за всіх людей, які не мають можливості побувати в Почаївській лаврі».

За чотири дні паломники проїдуть Житомир, Корець, Дубно, Кременець, зупиняючись в монастирях і храмах Української Православної Церкви, щоб помолитись та вклонитись святиням.

Як зазначив організатор паломництва – настоятель столичного храму преподобного Феодора Освяченого протоієрей Петро Семащук, головна мета поїздки: прославити Христа та зробити людей щасливими. За його словами, допомагає віруючим в подоланні значних відстаней «тренування, гарна фізична форма, сила духу і гарна компанія».

«Під час паломництва бувають різні ситуації і дуже приємно бачити, як люди підтримують один одного: забувають про себе і бачать поруч ближнього», – додав протоієрей Петро Семащук.

Паломниця найповажнішого віку – 65-річна пані Ніна з міста Корець, звершує велосипедний хресний хід вже вчетверте.

«В 2016 та 2018 році я їздила на Почаїв, а минулого року у Святогірську лавру», – каже пані Ніна.

На питання, що допомагає їй долати величезні відстані, пані Ніна без роздумів відповідає: «Молитва! Сіла і поїхала: Господу помолилась і тільки з ласки Господа Бога все долаю», – підкреслює паломниця.

Ще один велопаломник – отець Миколай Беденко – з Кривого Рогу.

На його думку, такий незвичний вид паломництва є дуже важливим.

«У такий спосіб ми підтримуємо ідею, що паломництво це не лише відвідування святих місць, це ще і праця, зусилля, які ми прикладаємо, щоб дістатися святого місця. Це дуже цікаво і корисно для душі і для тіла», – розповів отець Миколай Беденко.

За планом велопаломники прибудуть до Почаєва 4 червня.