День пам’яті святителя Миколая Чудотворця

День пам’яті святителя Миколая Чудотворця 22 травня 2022 року, у Недiлю 5-ту після Пасхи, про самаряниню, та день пам’яті святителя Миколая Чудотворця, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у Миколаївському соборі Покровського жіночого монастиря Києва.

 

Предстоятелю співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, єпископ Баришівський Віктор, єпископ Бородянський Марк, духовенство обителі та гості у священному сані.

За богослужінням молилась настоятелька монастиря ігуменя Калісфенія із сестрами обителі. Піснеспіви виконував хор насельниць Покровського монастиря.

Після читання святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до пастви зі словом проповіді.

За Літургією помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь напоумив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив хіротонії двох студентів II курсу магістратури Київської духовної академії. Священником став диякон Василь Яворський. У диякони Предстоятель висвятив Владислава Баранова.

Богослужіння завершилось хресним ходом навколо собору та молитвою до святителя Миколая Чудотворця. Після відпусту Блаженніший архіпастир привітав насельниць та парафіян обителі зі святом і побажав, щоб молитвами святого Миколая Господь благословив нашу землю миром.

ФОТО: