Митрополит Антоній проінформував ієрархів та Предстоятелів Помісних Церков про поточну церковну ситуацію в Бориспільській єпархії

Митрополит Антоній проінформував ієрархів та Предстоятелів Помісних Церков про поточну церковну ситуацію в Бориспільській єпархії 20-21 червня 2022 року Керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Бориспільський і Броварський Антоній направив листи до Предстоятелів та ієрархів низки Помісних Православних Церков, де проінформував про останні події в Бориспільській єпархії та загалом в Україні.

 

Зокрема, листи буди надіслані Главам Антіохійської, Єрусалимської, Сербської, Румунської, Болгарської, Грузинської, Польської, Албанської, Чесько-Словацької, Американської Православних Церков, а також низці ієрархів згаданих Церков, включаючи ієрархів з Кіпрської Церкви, з якими митрополит Антоній знайомий особисто. 

Привітавши Предстоятелів та закордонних православних ієрархів з початком Петрового посту, митрополит Антоній констатував, що «на превеликий жаль, складну ситуацію в країні не перестають використовувати в своїх цілях різні антицерковні сили». Як правлячий архієрей Бориспільської єпархії, владика Антоній розповів про те, що в його єпархії «рішенням 5 міських та сільських рад під тиском місцевого керівництва та при ігноруванні думки дійсних парафіян, були прийняті популістичні і незаконні рішення про заборону чи припинення діяльності УПЦ на території цих громад». Загалом, по Україні нараховується 36 таких випадків. 

В листі йдеться про те, що по всій країні пройшли акції силового захоплення наших храмів прихильниками новоствореної «Православної Церкви України». «Загалом, було захоплено 250 храмів, при чому переходів нараховується лише 53 випадки. Спроби «перевести» до згаданої конфесії ту чи іншу парафію є нічим іншим як відкритим церковним рейдерством, і робиться це відверто на користь «ПЦУ». Попри декларативні заяви зі сторони останньої про готовність до діалогу, в реальному житті продовжуються згадані ворожі дії, які унеможливлюють його початок», - констатує митрополит Антоній. 

Священики та віряни Української Православної Церкви в багатьох селах та містечках, - йдеться в листі, - знову змушені облаштовувати тимчасові приміщення для звершення богослужінь та подавати позови до судів, у той час, коли богослужіння у відібраних храмах відвідує незначна кількість людей. Всі ці згадані рішення та захоплення храмів прихильниками «ПЦУ» відбуваються з метою посіяти розділення і ворожнечу між українцями на місцях та спровокувати їх до силових конфліктів, розхитуючи тим самим цілісність нашої країни зсередини.

«Як Керуючий справами Української Православної Церкви я звертався з відкритим листом до нашого Президента В. О. Зеленського, а також до Послів європейських та інших країн в Україні та міжнародних правозахисних організацій. Однак, на даний час якоїсь чіткої відповіді ми ще не отримали та відповідних дій від держави, які б вплинули на нормалізацію цієї ситуації в країні, ми також поки-що не бачимо», - говорить митрополит Антоній. 

Разом з тим, - за словами владики, - попри згадані випробування, Українська Православна Церква продовжує звершувати свою місію серед народу України, надаючи допомогу всім потерпілим і постраждалим від війни людям, біженцям, відкриваючи громади закордоном для опікування тими вірними, які вимушені були виїхати. 

Керуючий справами УПЦ в листі попросив православних ієрархів з Помісних Церков продовжувати возносити молитви за духовенство та вірних Бориспільської єпархії, а також за весь український народ.

Нагадаємо, що 16.06.2022 року митрополит Антоній звертався до послів ЄС та міжнародних організацій щодо спроб заборонити УПЦ в Україні.