День Небесного покровителя Предстоятеля УПЦ

День Небесного покровителя Предстоятеля УПЦ25 червня 2022 року, у день пам’яті преподобного Онуфрія Великого, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію на площі перед Успенським собором Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

 

Сьогодні Українська Православна Церква відзначає іменини свого Предстоятеля. Майбутній Первосвятитель прийняв чернечий постриг з ім’ям на честь святого подвижника IV століття преподобного Онуфрія Великого 51 рік тому, 18 березня 1971 року, у Свято-Троїцькій Сергієвій лаврі.

За святковим богослужінням Предстоятелю співслужив сонм архієреїв Української Православної Церкви, духовенство обителі, столиці і Київської єпархії, гості у священному сані.

Разом з архіпастирем молилися настоятельки та сестри монастирів УПЦ, студенти духовних шкіл та численні віряни.

У слові проповіді після читання святого Євангелія Предстоятель розповів пастві про життя і подвиги преподобного Онуфрія Великого. Блаженніший владика зазначив, що хоча ми не можемо піти на подвиги у пустелю, як святий Онуфрій, але можемо заходити розумом у своє серце і там, як у пустелі, молитися за себе та увесь світ. Архіпастир закликав вірян знаходити час для такої молитви попри насиченість життя різними подіями.

На сугубій єктенії помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. В особливій молитві Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь напоумив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Після відпусту Блаженнішому Митрополиту Онуфрію проспівали многоліття. Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній зачитав вітання від Предстоятелів Помісних Православних Церков.

Найстарший за хіротонією архієрей УПЦ, митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел, зачитав вітальне слово Предстоятелю від імені Священного Синоду та усіх чад Української Православної Церкви.

Блаженніший владика подякував архієреям та усім вірянам за вітання та спільну молитву. Предстоятель поділився з паствою своїм болем через війну та страждання людей, закликав молитися про напоумлення нападників та висловив надію, що Господь зупинить це безумне вбивство і на нашій землі запанує мир.

Після завершення богослужіння віряни вітали свого архіпастиря з днем небесного покровителя.

ФОТО: