Черкаси. Святкування 20-річниці освячення Архангело-Михайлівського кафедрального собору 20 вересня, у Черкасах відбулися урочистості з нагоди дня пам’яті прпмч.Макарія Канівського, архім.Овручського, ігумена Пінського, Переяславського чудотворця.

Також в цей день відбулося святкування 20-річниці освячення Архангело-Михайлівського кафедрального собору Черкас.

Святкову Божественну Літургію очолив Високопреосвященнійший митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел. Йому співслужили Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Тульчинський і Брацславський Іонафан, митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон, митрополит Кіровоградський і Новомиргородський Іоасаф, митрополит Черкаський і Канівський Феодосій, митрополит Конотопський і Глухівський Роман, митрополит Олександрійський і Світловодський Боголєп, вікарій Київської митрополії архієпископ Васильківський Миколай, вікарій Черкаської єпархії архієпископ Золотоніський Іоанн, вікарій Київської митрополії архієпископ Іванківський Кассіан, вікарій Київської митрополії архієпископ Білогородський Сільвестр, вікарій Тульчинської єпархії єпископ Ладижинський Сергій, вікарій Київської митрополії єпископ Вишневський Спиридон, вікарій Чернігівської єпархії єпископ Любецький Никодим, вікарій Черкаської єпархії єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній.

Преосвященним владикам співслужило численне духовенство єпархії та гості в священному сані. За богослужінням молилися настоятельки і сестри монастирів Черкаської єпархії.

На сугубій єктенії була піднесена молитва за мир в Україні та єдність Православної Церкви.

По завершенні Літургії був звершений молебень перед святими мощами преподобномученика Макарія, після чого митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел привітав присутніх Преосвященних архієреїв, духовенство, чернецтво та мирян зі святом та вимовив проповідь.

ФОТО: