Неділя 5-та Великого посту

Неділя 5-та Великого посту2 квітня 2023 року, у Неділю 5-ту Великого посту, преподобної Марії Єгипетської, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у Хрестовоздвиженському храмі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

 

Блаженнішому владиці співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Вознесенський і Первомайський Олексій, архієпископ Баришівський Віктор, архієпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, духовенство обителі та гості у священному сані.

З Предстоятелем молились численні віряни. Хрестовоздвиженська церква не змогла вмістити всіх, тож частина парафіян попри дощову погоду молилась на площі перед храмом.

Після читання святого Євангелія Блаженніший архіпастир звернувся до вірян зі словом проповіді.

На сугубій єктенії піднесли до Господа особливі прохання про мир на українській землі і позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним.

У молитві після єктенії Блаженніший архіпастир попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Після відпусту Блаженніший Митрополит Онуфрій побажав пастві, щоб Господь наповнив нас духом любові і терпіння, щоб, долаючи всі негаразди, ми йшли до вічного життя у Царстві Небесному. «Нехай Господь, молитвами преподобної Марії, збереже і благословить нашу обитель», – також побажав Предстоятель.

ФОТО