Пам’ять преподобного Агапіта Печерського

Пам’ять преподобного Агапіта Печерського14 червня 2023 року, у день пам’яті преподобного Агапіта Печерського, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив урочисте богослужіння у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.

 

Божественну літургію звершили у храмі на честь преподобного Агапіта, куди напередодні перенесли раку з мощами святого.  

Предстоятелю співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, єпископ Згурівський Амвросій, єпископ Вишневський Спиридон, єпископ Бородянський Марк, єпископ Гостомельський Аркадій, духовенство монастиря та гості у священному сані.

У слові проповіді після читання святого Євангелія Блаженніший архіпастир розповів вірянам про життя та чудеса преподобного Агапіта.  

За богослужінням помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним.

Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Після Літургії священнослужителі та віряни на чолі з Блаженнішим Митрополитом Онуфрієм звершили хресний хід з мощами преподобного Агапіта до Ближніх печер монастиря.

Там відбувся молебень з молитвою преподобному. Вірян окропили святою водою. Насамкінець Предстоятель привітав паству зі святом та благословив усіх.

ФОТО