День пам’яті преподобного Антонія Печерського

День пам’яті преподобного Антонія Печерського23 липня 2023 року, у Неділю 7-му після П’ятидесятниці і день пам’яті преподобного Антонія Печерського, начальника чернецтва на Русі, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив святкове богослужіння у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.

Предстоятель у співслужінні сонму архієреїв, духовенства обителі та гостей у священному сані звершив Божественну літургію на площі біля Ближніх печер Києво-Печерського монастиря.

За богослужінням співав студентський хор Київської духовної академії і семінарії.

Після читання святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до пастви зі словом проповіді.Архіпастир розповів вірянам про життя і подвиги преподобного Антонія Печерського.

На сугубій єктенії піднесли прохання про мир на українській землі і позбавлення від ворога, щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Також за богослужінням особливо помолились про визволення з уз намісника Києво-Печерської Лаври митрополита Вишгородського і Чорнобильського Павла.

Після відпусту Предстоятель привітав з днем небесного покровителя керуючого справами УПЦ митрополита Бориспільського і Броварського Антонія та митрополита Макарівського Антонія.

Потім священнослужителі та віряни на чолі з Блаженнішим владикою пройшли хресним ходом до Дальніх печер Лаври. Там звершили молебень преподобному Антонію.