День пам’яті святого великомученика і цілителя Пантелеймона

День пам’яті святого великомученика і цілителя Пантелеймона9 серпня 2023 року, у день пам’яті святого великомученика і цілителя Пантелеймона, у Пантелеймонівському жіночому монастирі (Феофанії) відбулося урочисте богослужіння з нагоди престольного свята обителі Божественну літургію у Пантелеймонівському соборі монастиря очолив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

 

Предстоятелю співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Яготинський Серафим, архієпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, духовенство монастиря та гості у священному сані.

За богослужінням молилася настоятелька обителі ігуменя Єлисавета (Андреєва) із сестрами.

Після читання святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до пастви зі словом проповіді.

Архіпастир розповів вірянам про життя і мученицьку смерть святого Пантелеймона. Блаженніший Митрополит Онуфрій закликав любити Бога так, як любив великомученик, – понад усе.

За богослужінням помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Після Херувимської пісні Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив ієрейську хіротонію диякона Андрія Шульги, клірика Введенського Обиденного храму на Теремках.

Після Літургії священнослужителі та віряни на чолі з Предстоятелем пройшли хресним ходом з молитвою навколо собору. Прочан окропили святою водою. Блаженніший владика привітав паству зі святом та прикликав на всіх благословення Боже.

ФОТО