Свято Винесення Чесних Древ Животворящого Хреста Господнього

 Свято Винесення Чесних Древ Животворящого Хреста Господнього14 серпня 2023 року, у свято Винесення Чесних Древ Животворящого Хреста Господнього та день пам’яті святих мучеників Маккавеїв, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.

 

Предстоятель звершив літургію у храмі в ім’я преподобного Агапіта Печерського.

Блаженнішому владиці співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк та духовенство обителі.

Після читання святого Євангелія Блаженніший Митрополит Онуфрій звернувся до вірян зі словом проповіді. Архіпастир пояснив, для чого Церква постановила свято на честь Хреста Господнього на початку Успенського посту, та розповів пастві, як скласти іспити перед Богом. «Щоб не помилитися, складаючи іспит перед Богом, треба завжди дивитися, щоб наше життя було по волі Божій. Тоді Господь укріпляє людину у всіх випробуваннях та земних труднощах», — звернув увагу Його Блаженство. За словом Предстоятеля, ціль усіх цих іспитів  — «показати і зберегти свою любов до Бога і до ближнього». «Що б не сталося, людина не має губити любові до Бога і до ближнього. Тому що диявол бореться з людиною злобою. Він її наповняє злом, ненавистю, такими звірячими бажаннями. А ми маємо цьому противитися і не відступати від Божественної любові», — пояснив він.

За богослужінням помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Після літургії Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив освячення меду і трав.

Архіпастир окропив вірян святою водою. Потім священнослужителі вклонилися Хресту. Насамкінець

Предстоятель привітав паству зі святом та благословив усіх.

ФОТО