Актовий день КДА

Актовий день КДАУ день пам’яті преподобного Нестора Літописця та Собору святих Київської духовної академії, 9 листопада 2023 року, в Академічному храмі на честь прп. Іоанна Дамаскина Свято-Покровського чоловічого монастиря у Голосієві  була звершена урочиста Божественна літургія, яку очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

 

Його Блаженству співслужили: Керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, голова Учбового комітету при Священному Синоді Української Православної Церкви митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, митрополит Полтавський і Миргородський Филип, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, митрополит Васильківський Іоасаф, архієпископ Фастівський Даміан,  архієпископ Хмельницькиі і Старокостянтинівський Віктор, ректор Київської духовної академії і семінарії архієпископ Білогородський Сильвестр, архієпископ Ладижинський Сергій, архієпископ Переяслав-Хмельницький Діонісій, проректор з виховної роботи єпископ Згурівський Амвросій, єпископ Бородянський Марк, єпископ Бишівський Кирил, єпископ Гостомельський Аркадій, члени адміністрації, представники духовних навчальних закладів УПЦ, викладачі, співробітники, студенти та випускники Київських духовних шкіл у священному сані.

За богослужінням також молились гості, професорсько-викладацька корпорація, співробітники, студенти і вихованці Київських духовних шкіл, а також паломники обителі.

Богослужбові піснеспіви виконував академічний хор студентів Київських духовних шкіл під керівництвом регентів архімандрита Леонтія (Тупкала) та ієромонаха Іоасафа (Міронова).

З нагоди Актового дня на Малому вході Його Блаженство удостоїв викладачів Київської духовної академії і семінарії богослужбових нагород: – ієромонах Герман (Ковач) удостоєний хреста з прикрасами. – викладачі ієромонах Павел (Вітрюк), ієромонах Парфеній (Маринич) та ієромонах Іоасаф (Міронов) удостоєні правом носіння палиці.

За Літургією були піднесені молитви про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним.

Також були піднесені заупокійні прохання за усіх полеглих українських воїнів, невинно вбитих під час війни та усіх спочилих православних християн.

Проповідь на запричасному вірші виголосив викладач ієромонах Герман (Ковач).

ФОТО