Неділя 35-та після П’ятидесятниці

Неділя 35-та після П’ятидесятниці4 лютого 2024 року, у Неділю 35-ту після П’ятидесятниці, день Собору новомучеників і сповідників Церкви Руської, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.

 

Недільне богослужіння відбулось у храмі в ім’я преподобного Агапіта Печерського.

Предстоятелю співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, вікарії Київської єпархії митрополит Васильківський Іоасаф, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк та духовенство обителі.

Після читання святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до пастви зі словом проповіді.

За Літургією помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним.

Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому. Також піднесли особливу молитву за упокій душ усіх безвинно вбитих за віру Христову у часи лихоліття безбожної радянської влади.

За богослужінням Блаженніший Митрополит Онуфрій висвятив на диякона Олександра Литвиненка.

Він служитиме у храмі в імʼя святого Іоанна Предтечі в Солом’янському благочинні Києва.

Виголосивши відпуст, Блаженніший владика привітав вірян з неділею та прикликав на всіх благословіння Боже.

ФОТО