Велика Субота

Велика Субота4 травня 2024 року, у Велику Суботу, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі. Вечірня Великої Суботи з Літургією святителя Василія Великого відбулась у храмі в ім’я преподобного Агапіта Печерського.

Предстоятелю співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Васильківський Іоасаф, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк та духовенство монастиря. \

Після читання Святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до пастви зі словами проповіді. За Літургією піднесли прохання про мир на українській землі, про позбавлення від ворога, щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки, щоб Господь благословив людей доброї волі, які допомагають нужденним. Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Наприкінці богослужіння Предстоятель за церковною традицією звершив молитву на благословіння хлібів та вина.

Насамкінець Блаженніший владика вклонився Плащаниці Спасителя і привітав паству з благословенною Суботою.