Неділя п'ята після Пасхи

Неділя п'ята після Пасхи2 червня 2024 року, у Неділю п'яту після Пасхи, у Свято-Вознесенському Банченському монастирі Чернівецько-Буковинської єпархії відбулось урочисте богослужіння, яке очолив Блаженніший Митрополит Тихон, Предстоятель Православної Церкви в Америці, та Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

 

Недільну Божественну літургію звершили у головному соборі обителі.

Предстоятелям Православної Церкви в Америці та Української Православної Церкви співслужили: митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій, голова Церковного суду УПЦ митрополит Кам'янець-Подільський і Городоцький Феодор, голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, голова Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент,  митрополит Банченський Лонгин, митрополит Шепетівський і Славутський Євсевій, архієпископ Хотинський Веніамін, архієпископ Хмельницький і Старокостянтинівський Віктор, архієпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, намісник обителі єпископ Герцаївський Силуан, єпископ Новоселицький Клеопа, єпископ Івано-Франківський і Коломийський Никита, духовенство монастиря, Чернівецько-Буковинської єпархії та гості у священному сані.

За Літургією помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. У молитві після сугубої єктенії Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Після Євхаристійного канону Блаженніший Митрополит Тихон висвятив на диякона Сергія Губку.

Після відпусту Предстоятель Української Православної Церкви звернувся до присутніх зі словом.

Блаженніший владика відзначив радість, яку принесли візит Митрополита Тихона в Україну та спільна молитва з ним. Ця молитва, зокрема, була про припинення війни в Україні, зазначив Його Блаженство. Архіпастир подякував Предстоятелю Церкви в Америці та побажав благословення Божого на його справи, його життя та усю американську паству Православної Церкви.

Потім Блаженніший Митрополит Онуфрій вручив високому гостю пам'ятний подарунок.

Блаженніший Митрополит Тихон подякував Предстоятелю за теплі слова і подарунок. У своєму слові владика відзначив духовне життя і соціальне служіння братії Банченсього монастиря, які свідчать про силу православної віри, яка тримає цей світ. "Наша віра — це не є якийсь музейний експонат, який показує минулі часи, — зауважив Предстоятель Православної Церкви в Америці. — Наша віра свідчить, що вона жива, вона підтримує нас сьогодні і веде нас в Царство Боже". Від себе особисто та від імені всієї Православної Церкви в Америці Архієпископ Вашингтонський висловив підтримку Блаженнішому Митрополиту Онуфрію, Українській Православній Церкві та усьому українському народу.

Митрополит Тихон з теплотою пригадав про візит Предстоятеля УПЦ в Америку декілька років тому та їхнє спілкування у монастирі в ім'я святителя Тихона Задонського у Пенсильванії.

Візит в Україну Предстоятеля Православної Церкви в Америці розпочався 1 червня з Чернівців.

Блаженніший Митрополит Тихон також відвідає Успенську Почаївську Лавру, Свято-Духівський скит та монастирі у Чернівецько-Буковинській єпархії.

ФОТО