Керівник військового єпархіального відділу взяв участь у щорічних зборах військових священниківЗ благословення Блаженнішого Онуфрія, митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви 23-25 вересня на території Миколаївської єпархії, в м. Очаків проходили щорічні збори військових священиків УПЦ, в яких взяв участь голова відділу по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями протоієрей Володимир Гонтар.

24 вересня 2019 року учасники конференції взяли участь у Божественній літургії, яку очолили митрополит Миколаївський та Очаківський Питирим та митрополит Білоцерківський та Богуславський Августин.

По закінченню богослужіння було проведено конференцію на тему «Актуальні питання душпастирської опіки військовослужбовців відповідно до останніх змін чинного законодавства та перспективи подальшої співпраці з військовими формуваннями України».

Зібрання традиційно розпочалось з молитви, після чого було зачитано привітання учасникам зборів від Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Онуфрія. Далі про річну роботу Синодального та єпархіальних відділів, а також про проблеми та перспективи розвитку взаємовідносин Церкви і армії у своєму докладі розповів голова Синодального відділу із взаємодіх зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України, митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин.

Своїми звітами та досягненнями також поділились представники інших єпархій. На зустрічі, крім духовенства, виступили: від ветеранських організацій та учасників бойових дій – доповідь виголосив капітан 1 рангу, учасник бойових дій Подолянчук Володимир Володимирович, від

військових – військовий комісар м. Очаків і Очаківського району полковник Леурда Геннадій Павлович.

Після пленарного засідання відбувся науково-практичний семінар на тему: «Форми та методи духовно-пастирської роботи з сім’ями військовослужбовців і правоохоронців», модератором якого був клірик Дніпропетровської єпархії, психолог та психотерапевт завідувач кафедри психології та антропології Дніпровського медичного інституту, протоієрей Тарас Марченко.

За результатами обговорення питань, що виносились на збори, було прийняте звернення до Президента України Володимира Олександровича Зеленського щодо ситуації з обмеженням прав на душпастирську опіку військовослужбовців капеланами Української Православної Церкви. Також учасники зборів розглянули питання юридичного забезпечення прав військовослужбовців на свободу совісті та віросповідання.

Після завершення форуму усі учасники відвідали Національний історико-археологічний заповідник «Ольвія».

December 2019