Відбулося засідання комісії у справах канонізації сповідників Бориспільської єпархії4 лютого 2021 року з благословення керуючого Бориспільською єпархією митрополита Бориспільського і Броварського Антонія в Києво-Печерській Лаврі відбулося засідання комісії у справах канонізації сповідників Бориспільської єпархії. Засідання очолив її голова - вікарій Бориспільської єпархії, єпископ Згурівський Амвросій.

Під час засідання члени комісії ознайомилися зі справою репресованого в 1937 році настоятеля храму на честь Воскресіння Христового с.Зазим'є Броварського району священника Михаїла Под'єльського.

У ході дослідження матеріалів стало відомо, що незважаючи на закриття Зазимського храму у 1935 р. отець Михаїл не полишив свою паству без духовної опіки і попри постійну загрозу переслідування від безбожної влади, продовжив пастирське служіння. 19 листопада 1937 р. священника Михаїла заарештувало Броварське НКВС, 20 листопада рішенням трійки він засуджений до розстрілу, а 27 листопада в 00.00 вирок виконано в одній із Київських в'язниць. Тіло отця Михаїла покоїться в національному заповіднику "Биківнянські могили".

ЧИТАЙТЕ ЩЕ: Мученицький подвиг о. Михаїла Под’єльського (1878 – 1937) з с. Зазим’є на Броварщині

February 2021