Представник Бориспільської єпархії взяв участь у роботі Всеукраїнської конференції «Захист сімейної моралі – цивілізаційний виклик ХХІ століття»31 травня на території Святої Успенської Києво-Печерської Лаври з благословення Блаженнішого Митрополита Онуфрія відбулася Всеукраїнська конференція, присвячена підтримці традиційних християнських  родинних цінностей та проблемам виховання, «Захист сімейної моралі – цивілізаційний виклик ХХІ століття».

В ході роботи заходу були обговорені основні проблеми сімейних взаємовідносин, особливості впливу родини на розвиток особистості, умови побудови щасливого шлюбного життя, біоетичні аспекти материнства і дитинства та питання, щодо введення сімейних цінностей в сучасну освіту.

З благословення Вископреосвященнішого Антонія, митрополита Бориспільського і Броварського, у роботі конференції взяв участь протоієрей Михаїл Павлюк настоятель храму на честь Покрова Богородиці села Требухів Броварського району.

Робота форуму розпочалася з молебну перед доброю справою. Цього разу для роботи в конференції було зареєстровано понад сотню учасників із різних куточків України. Очолив захід Голова Місії, Високопреосвященніший архієпископ Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон.

На початку пленарного засідання пролунали вітальні слова Предстоятеля Української Православної Церкви, Блаженнішого Митрополита Онуфрія, Голови Місії Синодального відділу у справах сім’ї, архієпископа Пантелеімона та Голови Синодального Відділу у справах молоді, єпископа Іони, звернені до учасників.

Кожного учасника присутні засипали цілою горою різноманітних запитань. Велику кількість уваги привернула до себе доповідь Анни Євсюкової. Лектор повідала аудиторії, що причиною дизбалансу у більшості родин є давні дитячі комплекси та переживання одного з подружжя. Останні, в свою чергу, виникають через неправильне батьківське виховання. Не менше вразив присутніх виступ протоієрея Геннадія Батенка, в якому священик розповів про роль батька у повноцінному формуванні особистості дитини. На завершення емоційної бадьорості додали учасникам креативні та оригінальні протоієрей Миколай та Вікторія Могильні своїми порадами для бажаючих збудувати щасливу та міцну сім’ю.

Під час двох пленарних засідань були представлені наступні доповіді:

•     «Історичні, соціокультурні особливості сімейних відносин» (прот. Роман Півнєв, керівник сімейного відділу Запорізької єпархії);
  •     «Духовні, юридичні, соціальні та етичні аспекти усиновлення дитини» (ієр. Михаїл Коник, керівник сімейного відділу Львівської єпархії);
  •     «Духовні аспекти роботи зі співробітниками та волонтерами єпархіального відділу» (прот. Андрій Коробчук, керівник сімейного відділу Одеської єпархії);
  •     «Динаміка розвитку сім’ї: стадії і кризи» (Віталій Сидоркін, практичний психолог, адміністратор сімейного психотерапевтичного клубу м. Київ);
  •     «Впровадження сімейних цінностей в сучасну освітню практику» (Людмила Євсюкова, кандидат педагогічних наук, директор недільної школи в м. Ірпінь);
  •     «Досвід організації роботи та перспективи розвитку єпархіального відділу» (Надія Клименко, директор просвітницького медико-психологічного центру «ЖИТТЯ» м. Одеса);
  •     «Організація лекційно-виставкової діяльності для відродження традиційних сімейних цінностей і захисту життя ненароджених дітей» (Інна Адріанова, керівник лекційно-виставкової діяльності ПМПЦ «ЖИТТЯ» м. Одеса);
  •     «Психологічне консультування, психокорекція та психотерапія сімейних відносин» (Анна Євсюкова, бізнес-тренер, психолог м. Ірпінь);
  •     «Медичні аспекти материнства і дитинства» (прот. Геннадій Батенко, заступник Голови Синодального Відділу з питань охорони здоров’я та пастирської опіки медичних закладів);
  •     «Процес підготовки молоді до шлюбу і сімейного життя» (прот. Миколай та Вікторія Могильні, співробітники молодіжного відділу УПЦ);
  •     «Проблеми сучасної сім’ї та сімейної політики в Україні» (Інесса Юзькова, практичний психолог, начальник відділу методичного забезпечення соціальної роботи Вінницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді);
  •     «Про проект закону України «Про внесення змін до окремих законодавчих актів України, спрямованих на правовий захист життя дитини від зачаття до народження»» (Тарас Семенов, співробітник сімейного відділу Вінницької єпархії).

March 2024