Історія села Рожівка

На території села Рожівка знаходиться чітко виражене древньоруське городище. За переказом тут проживали поляни, тоді як скрізь навколо — сіверяни. Єдине поселення району, що розташоване на горбах, понад ярами, у мальовничий місцевості. Поряд, в урочищі Царів Яр, знаходився середньовічний замок князя Рожиновського. «Чернігівські єпархіальні відомості» називають його Клоп-городком і подають детальний опис. Там же приводиться й ім'я засновника Рожівки — Яна Аксака. У ранньому середньовіччі Рожівка мала статус «города», у рожівській церкві московські бояри у 1654 р. приводили до присяги навколишнє населення на вірність московському царю. У пізніші часи село на церковних землях занепадає.

Рожівка - село середнього розміру, яке знаходиться у Київській області і має цікаву історію, мирних людей і мальовничі краєвиди. Особливістю цього населеного пункту є незвичайна місцевість! Рожівка розташована на горі і якимось чином всі дощі обминають людські городи. Селяни звісно ж бідкаються і пов`язують літні засухи з тим, що Рожівка знаходиться на горі і всі дощові хмари обходять її, ніби бояться злого пса. Хоча дуже давно (в 70-ті роки) ця гора врятувала людей від повені. Розказували, що у сусідньому селі Пухівці розлилася Десна від надмірних злив і все позатоплювало: і будинки, і городи, і дороги - абсолютно все! Навіть дітей возили до школи на човнах! От така біда була у Пухівці, але до Рожівки повінь не дійшла, бо Рожівська гора височіла на десятки метрів, як горда цариця. Тутешня місцевість настільки захоплює, що важко описати все словами, оскільки більше переважають відчуття захоплення і здивування від різноманіття природи, що зібрана на такій невеликій території. Рожівка оточена з двох боків лісами, а також болотами, кар`єром і полем. Ну де ви зустрінете такий купаж??? Тим паче тваринний світ приємно дивує: і їжачки, і чаплі, і бобри, кабани, зайці, качки, лисиці, лосі - всього вистачає! А які заходи сонця можна спостерігати на Пиндюровій горі... просто чарівна казка! Вся ця величавість підкреслюється безмежжям далечини - та панорама, що відкривається з Пиндюрової гори. Дуже цікава історія появи назви Рожівка! За місцевим діалектом село називають "Рожовка", а походить ця назва з давніх-давен. Старі жителі кажуть, що у селі були дуже гарні рум`яні дівчата... такі, ніби рожі (мальви)... так згодом і почали називати село Рожовка - село гарних рум`янощоких дівчат. За другою версією, давним-давно село було оточене з усіх боків болотами і от на фоні цих боліт село виступало рогом, тобто було у формі ріжка. Так і почали звати Рожівкою село, бо як ріг маячило!

Загальна площа землі в адмінмежах Рожівської сілської ради — 3148,4 га.