Храм Свято-Миколаївський села Русанів

Броварський р-н,
с. Русанів,
вул. Леніна, 82

Історія і сучасний стан храму

Храм Свято-Миколаївський села РусанівВ 1992 р. православній гормаді села Русанів правлінням колгоспу було даровано приміщення колишнього побуткомбінату. Трудами прхожан та священика Миколая Христинченка частина примищень  було облаштовано під храм, де и почали проводиться богослужіння.

Після бильш як півстолітнього духовного занепаду село почло пробуджуватися для життя во Христі. У той же час у громаді виникло бажання побудувати типічний храм, який став би прикрасою села. В 1995 р. в село Русанів прибув інший настоятель отець Василий Ковбасинський, який не тільки духовно окормляв парафію але також забезпечив материальну основу для будивництва нового храму. За час його настоятельства було зібрано багато будівельних материалів, це фундаментні блоки, щебінь та ін.

У липні 2009 р. о.Василій був переведений для подальшого священицького служіння в своє рідне село Требухів, і  тому починати будивництво храму довелося іншому настоятелю протоієрею Григорію Сируку.

На зібрані громади було виришено звести деревяний храм з оциліндрованого бруса. На початку травня 2010 р. прийшло багато бажаючих жителів щоб потрудитися під час закладення фундаменту майбутньої церкви. На початку червня вже покладено перший брус. Наприкинці вересня з благословення Предстоятеля церкви єпископ Макарівський Іларій освятив надкупольні хрести, яки були піднесені на сяючи маківки нової церкви.

В 2011 році почалися внутришни роботи. На даний час йде робота по встановленню підлоги. Ззовні заплановано закінчити обмостку та звести центральну, бокові доріжки. Також закладено фундамент церковного будинку та недільної школи.

Сьогодні храм відвідує близько п’ятьдесят постійних прихожан, функціонує недільна школа, в якій навчається 15 дітей.

Дістатися до села можна з автостанції «Дарниця» автобусами, яки курсують у напрямку Прилук.

прот.Григорій СирукНастоятель храму протоієрей Григорій Сирук народився 29 червня 1972 р. в селі Садове Гоцанського ройону, Рівненської області. З чотирнадцяти років ніс послух пономаря в приходській церкві.

З 1979 по 1989 рр. навчася у Садівській середній школі. З 1990 по 1992 рр. проходив строкову військову службу в рядах Радянської армії у Кіровський обл. в Росії. Після звільнення з армії поступив на навчання в Одеську Духовну Семінарію, яку закінчив у 1996 р. З 1996 по 2000 рр. Працював викладачем у Межирицькому Духовно-Монастирському училищі Рівненської обл.

8 листопада 1998 р. рукоположений в сан диякона, а 10 листопада того ж року в сан священика архієпискпом Рівненським і Остролуцьким Варфоломієм. З 1998 по 2008 рр. проходив пастирське служіння на приходах Рівненської єпархії.

У вересні 2008 р. був звільнений з настоятельства храму в селі Миротин Ривненської эпархиї з правом переходу у Київську єпархію.

10 жовтня 2008 р. отримав командировку у Св. Миколаївський храм с. Русанів, а 24 липня 2009 р. став його настоятелем.

День тезоименства настоятеля  12 лютого.